Olimpijski Projekt Edukacyjny w Gimnazjum Nr 2 w Działdowie – Wszystko o maskotkach

29 maja w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Polskich Olimpijczyków uczniowie klasy II d Gimnazjum nr 2 w Działdowie prezentowali Projekt Edukacyjny pod tytułem „Maskotki olimpijskie jako symbol promocji kultury i sportu krajów organizatorów Igrzysk Olimpijskich”. Maskotki są szczególnie uwielbiane przez dzieci i są wspaniałą pamiątką z kraju organizatora Igrzysk Olimpijskich.

Do udziału w projekcie uczniowie gimnazjum zaprosili dzieci z Przedszkola Nr 5 , klasy 1a Szkoły Podstawowej Nr 3 , Gimnazjum nr 2 oraz Polski Komitet Olimpijski. Dzięki pomocy Pań: Grażyny Rabsztyn i Magdaleny Garlej z Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Klubu Olimpijczyka w Działdowie uczestnicy prezentacji projektu mogli obejrzeć „na żywo” maskotki m.in. z Igrzysk Olimpijskich w Moskwie/1980/, Seulu / 1988/,Pekinu /2008/,Vancouver / 2010/, Soczi / 2014/ i innych igrzysk.

Dzieci z Przedszkola Nr 5 zaprezentowały projekty maskotek w formie rysunków i wycinanek, a „pierwszaki” z SP 3 wykonywały własnoręcznie maskotki pod IO w Tokio 2020. Autorzy prezentacji Remigiusz Śmigielski, Mateusz Banach, Dawid Falk, Krystian Anuszewski, Bartosz Kłosowski i Krystian Tyska z opiekunem Klubu Olimpijczyka Zdzisławem Ziółkowskim przygotowali pokaz multimedialny, wystawę wszystkich prac, „żywą” maskotkę Filipa i nagrody.

Uczestnicy / 100 osób/ poznali symbolikę igrzysk olimpijskich m.in. koła olimpijskie, flagę i oczywiście historię maskotek, które pojawiły się w latach siedemdziesiątych XX wieku. Dzieci zapoznały się z ich imionami, które brzmią bardzo mile dla ucha np. WALDI / jamnik z Monachium 1972/, MISZA / Moskwa 1980/, HODORI / tygrys z Seulu 1988/, VUCKO / wilk z Sarajewa 1984/, BEIBEI / lalka z Pekinu 2008/, AMIK / bóbr z Montrealu 1976/ czy Miszka, Zajka i Leopard z Soczi 2014. Dowiedziały się o roli maskotek, które bardzo chętnie kupują sportowcy, kibice, turyści i także o tym , że często przynoszą większy dochód niż sprzedaż biletów.

Maskotki szczególnie uwielbiane przez dzieci są wspaniałą pamiątką z kraju organizatora Igrzysk Olimpijskich. Prezentacja zawierała także pokaz filmów z ceremonii otwarcia i zamknięcia IO z udziałem maskotek ale także filmiki z np. „Głodnymi maskotkami” z innych dyscyplin sportowych. Podsumowaniem prezentacji projektu było ogłoszenie wyników konkursu na najlepszą maskotkę, a nagrody wręczali autorzy projektu/ przed wejściem FILIP wręczył wszystkim dzieciom mini maskotki/.

W konkursie wyróżnienia otrzymali Zosia Stankiewicz, Jakub Wółkiewicz, Natalia Gulbińska, Aleks Ziptowski, Aleksander Włodarczyk, Miłosz Czarnecki, Szymon Zyborowicz, Hania Wiśniewska. Za wspaniałą wiedzę o Igrzyskach Olimpijskich album Soczi 2014 otrzymał Olek Szczypiński, a Przedszkole Nr 5 oficjalną maskotkę Soczi 2014 – Leoparda od opiekuna Klubu Olimpijczyka .

Uczestnicy gromkimi brawami nagrodzili realizatorów projektu i chętnie z zapartym tchem zwiedzali wystawę maskotek. Uczniowie i opiekun dziękują Paniom: Grażynie Rabsztyn i Magdalenie Garlej oraz Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu za pomoc.

{AdmirorGallery}maskotki4{/AdmirorGallery}

Opiekun projektu Zdzisław Ziółkowski

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Działdowo gimnazjum nr 2 działowo

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x