Olsztyńska Gala Sportu – Mistrzowie w pełnym blasku

W sali Audytorium Maximum Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP w Olsztynie, odbyła się VI Gala Sportowa związana z wręczeniem stypendiów, nagród i wyróżnień za wysokie wyniki uzyskane w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie.    Uroczystość miała w sobie coś z małej retrospekcji roku minionego, ale siłą rzeczy nawiązywała do najbliższej przyszłości. Czy z młodych w większości zdolnych zawodników wyrosną niebawem medaliści największych imprez? - Po relacji lista nagrodzonych i styependystów oraz galeria.

 

 W uroczystości uczestniczyli zawodnicy, trenerzy i przedstawiciele olsztyńskich środowisk sportowych. To byli bohaterowie środowego  popołudnia. Gościł ich prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, a wśród zaproszonych znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych, administracyjnych i sportowych regionu, także olsztyńscy olimpijczycy, którzy stanowią żywy przykład, że sport może stać się wspaniałą życiową przygodą

Główna część imprezy poprzedził atrakcyjny pokaz szermierki adeptów Uczniowskiego Klubu Sportowego Hajduczek oraz prezentacja na wielkim ekranie bohaterów sportowych Olsztyna w 2010 roku.

Wszyscy uczestnicy uczcili chwilą ciszy pamięć zmarłej przed kilkoma dniami wspaniałej lekkoatletki Danuty Piecyk.

Piotr Grzymowicz w swoim wystąpieniu podkreślił role sportu w życiu Olsztyna. To nie tylko możliwość przeżywania emocji, forma zdrowego spędzania wolnego czasu, to także ogromna satysfakcja, że nasi zawodnicy osiągają sukcesy w największych imprezach krajowych i międzynarodowych. To wymaga wielu wyrzeczeń, systematycznego treningu, kosztem czasu wolnego na inne zainteresowania.

Dlatego Rada Miasta, doceniając talent i wysiłek, podjęła uchwalę o przyznaniu 53 nagród zawodnikom, 17 trenerom i 35 wyróżnień.

87 sportowców otrzymało stypendia, które z jednej strony rekompensują czas przeznaczony na treningi i starty, a z drugiej świadczą o tym, że sukcesy nie przechodzą bez echa, są dostrzegane i doceniane. To samo dotyczy trenerów, z których sześciu otrzymało pomoc stypendialną.

Weryfikacją potencjału sportowego są wyniki. We współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży  Olsztyn zajmuje 13 miejsce wśród 862 polskich gmin. Dwa kluby: AZS UWM Olsztyn i MTS Kormoran Olsztyn znalazły się w czołowej setce klasyfikacji w kraju. Duże perspektywy otwierają się przed pływakami. Za kilka miesięcy otwarty będzie w stolicy regionu basen olimpijski, który w znaczny sposób poprawi warunki do treningów olsztyńskich zawodników.

Po wystąpieniach posła Janusza Cichonia oraz przedstawicieli Urzędu Wojewódzkiego i Marszałkowskiego rozpoczęła się uroczystość wręczenia nagród, wyróżnień i stypendiów.  Wśród nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele różnych dyscyplin, głównie sportów walki, które w mieście cieszą się szczególna popularnością i mają swoich mistrzów. Rzadko się zdarza by w jednym czasie i jednym miejscu spotkało się tylu wybitnych zawodników.

Specjalne wyróżnienie – medale Św. Jakuba otrzymało troje zasłużonych trenerów: Bronisława Ludwichowska, Kazimierz Podolak i Kazimierz Nikin.

Byliśmy również świadkami oficjalnego przyjęcia w poczet rodziny olimpijskiej Wojewódzkiego Klubu Olimpijczyka w Olsztynie. Jego prezes Patryk Zachłowski  otrzymał z rąk Dariusza Goździaka z PKOl. złotego medalisty Igrzysk w Barcelonie (1992): flagę, stosowny certyfikat i leksykon z nazwiskami wszystkich polskich olimpijczyków.

Gala ma swoją specyfikę i atmosferę. Dla sportowców i ich trenerów jest dużym przeżyciem, a przede wszystkim potwierdzeniem, że ich wysiłek jest doceniony przez środowisko, gdzie się wychowali i w którym żyją do dziś.

 

Nagrody

 

Za I – III  miejsca w Mistrzostwach Świata seniorów  w dyscyplinach nieolimpijskiech
I – VI  miejsca w Mistrzostwach Europy seniorów  w dyscyplinach i konkurencjach olimpijskich

 

1 Jędrzejczyk Joanna Stowarzyszenie ARRACHION muay thai   1 000

2 Burczyński  Michał K.S.AZS-UWM żeglarstwo lodowe klasa DN    1 600

3 Krajewski Tomasz Olsztyńskie Stowarzyszenie Ju-Jitsu i Judo ju-jitsu 1 000

4 Lichacz Roman Szkoła Chińskich Sztuk Walki SHAOLIN Wu Shu (konkurencja Taolu) 1 400

5 Engel Beata Szkoła Chińskich Sztuk Walki SHAOLIN Wu Shu (konkurencja Taolu)  1 000

6 Opak Monika Muay Thai Camel Fight Club muay thai  1 000

7 Szewczak Tomasz Olsztyńskie Stowarzyszenie Ju-Jitsu i Judo ju-jitsu  1 000

8 Łysiak Konrad Muay Thai Camel Fight Club muay thai   1 000

9 Śliwiński Marcin Muay Thai Camel Fight Club muay thai  1 000

10 Kozłowski Kacper K.S AZS-UWM LA -400m  2 500

 

Za I – III miejsca w Mistrzostwach Europy seniorów  w dyscyplinach nieolimpijskich,
I – III  miejsca w Młodzieżowych  Mistrzostwach i Mistrzostwach Europy Juniorów w dyscyplinach i konkurencjach objętych systemem sportu młodzieżowego
I – III miejsca w Mistrzostwach Polski seniorów  w dyscyplinach i konkurencjach olimpijskich

 

11 Idzikowski Dariusz SKS START taekwondo ITF  1 000

12 Idzikowski Tomasz SKS START taekwondo ITF   750

13 Hatowski Piotr AKS OSW START Olsztyn taekwondo olimpijskie            1 000

14 Dąbrowska Anna SKS START taekwondo ITF  1 000

15 Toński Arkadiusz OKSW kajakarstwo-kanadyjki  1050

16  Ambroziak Denis OKS Olsztyn kajakarstwo  750

17 Marcinkjan Karol OKS Olsztyn kajakarstwo  750

18 Szukiel Rafał AKS OSW żeglarstwo –  klasa FINN   1 300

19 Przewłocka Beata K.S.AZS-UWM taekwondo olimpijskie, walka  1 300

20 Piasecki Patryk AKS OSW żeglarstwo –  klasa laser   1 000

21  Zielińska Madeleine K.S.AZS-UWM żeglarstwo klasa ,,470″  750

22 Zielińska Nadia K.S.AZS-UWM żeglarstwo  klasa ,,470″  750

23 Kamiński Mateusz  OKSW kajakarstwo – kanadyjki  750

24 Plichta Paula UKS SMS Olsztyn gimnastyka sportowa kobiet 1 100

25 Lasek Mateusz K.S AZS-UWM taekwondo olimpijskie, walka 1 100

26 Zarzycka Kamila UKS SMS Olsztyn gimnastyka sportowa kobiet  900

27 Rychlik Aleksander AKS – OSW START Olsztyn taekwondo olimpijskie  1 100

28 Jastrzębowski Konrad AKS – OSW START Olsztyn taekwondo olimpijskie             1 100

29 Jaworek Magdalena K.S. AZS-UWM badminton  825

30 Rogalska Klaudia K.S.AZS-UWM badminton  825

31 Januszewski Tomasz K.S.AZS-UWM żeglarstwo  klasa 49 er  825

32 Kalinowska Katarzyna K.S.AZS-UWM taekwondo olimpijskie, walka 1 100

33 Markiewicz Magdalena AKS – OSW START Olsztyn taekwondo olimpijskie             1 000

34 Wielgosz Karol K.S.AZS-UWM taekwondo olimpijskie 1 000

35 Wielgosz Michał K.S.AZS-UWM taekwondo olimpijski    1 000

36 Pielowski Krzysztof MPT KORMORAN pływanie  1 400

37 Kryszkiewicz Igor AKS – OSW START OLSZTYN taekwondo olimpijskie  1 000

38 Gadomska Izabela K.S.AZS-UWM taekwondo olimpijskie  1 000

39 Pacholczyk Mateusz MTP KORMORAN pływanie 1 000

40 Gilski Krzysztof MTP KORMORAN pływanie  1 000

41 Eland Martyna UKS SMS Olsztyn gimnastyka sportowa kobiet  1 000

42 Mielnik Magdalena W-M Klub Sportowy triatlon 1 000

43 Sopyło Olga SKS START taekwondo olimpijskie   1 000

 

Za I – III miejsca w Mistrzostwach Polski  w dyscyplinach i konkurencjach paraolimpijskich i igrzysk głuchych

 

1 Orzeł Tomasz W-MKNS  WARMIG p. nożna,  p.siatkowa  750

2 Dołowy Barbara OKS WARMIA  I MAZURY strzelectwo  750

3 Dołowy Jerzy OKS WARMIA  I MAZURY strzelectwo  750

4 Czopek Piotr OKS WARMIA  I MAZURY kolarstwo tandemowe  750

5 Kołodziejczuk Piotr OKS WARMIA   I MAZURY kolarstwo tandemowe  750

6 Pekar Marta OKS WARMIA   I MAZURY kolarstwo tandemowe  750

7 Miś Piotr OKS WARMIA I MAZURY strzelectwo 750

8 Kubicki Benedykt OKS WARMIA  I MAZURY strzelectwo  750

9 Kruk Bożena OKS WARMIA  I MAZURY strzelectwo  750

10 Kontrymowicz Konrad OKS WARMIA  I MAZURY strzelectwo,  750

 

Nagrody pieniężne dla trenerów za wysokie osiągnięcia sportowe

 

1 Dunalski Tomasz SKS START  taekwondo ITF  2 000

2 Sklinsmont Wacław OKSW   kajakarstwo   1 400

3 Nowicki Dariusz K.S.AZS-UWM  taekwondo olimpijskie  1 500 

4 Puciło Jacek MTP Kormoran   pływanie 1 400  

Kobrzyński Tomasz K.S.AZS-UWM   gr. Młodzieżowe  taekwondo olimpijskie   1 400

6 Chorzelewski Marcin SKS Start  taekwondo  olimpijskie  1 400 

7 Grabysa Tomasz MTP Kormoran   pływanie 1 400

8 Niedziałek Justyna K.S.AZS-UWM  gr. Juniorskie taekwondo olimpijskie  1 000

 

Wyróżnienia dla trenerów za wysokie wyniki sportowe

 

1Ludwichowska Bronisława K.S AZS-UWM   LA

2 Poodolak Kazimierz K.S.AZS-UWM   LA

3 Nikin Kazimierz OKS  kajakarstwo

4 Staszewski Michał K.S.Budowlani  zapasy

 

Wyróżnienia /nagrody pieniężne dla trenera i osoby wyróżniającej się osiągnięciami w działalności sportowej 

 

1 Nakielski Andrzej UKS NAKI  piłka nożna   1 000

2 Masztelarz  Magdalena MTP KORMORAN  pływanie  2 000

3 Koper Marian MTP KORMORAN pływanie  1 000

4 Laszczuk Dariusz UKS SMS  gimnastyka sportowa  1 500

5 Rejzner Maciej K.S.AZS-UWM  p. siatkowa 1 500

6 Korzeb Katarzyna Klub Tańca Sportowego POWER DANCE       taniec sportowy 1 000

7 Żołnierowicz Krystyna UKS SMS gimnastyka sportowa  3 000

8 Żołnierowicz Zbigniew UKS SMS  gimnastyka sportowa 3 000

9 Milewski Janusz OKS kajakarstwo 1 000

10 Łożyński Piotr Olsztyński Klub Sportowy Warmia i Mazury kolarstwo tandemowe 1 000

 

Wyróżnienia dla zawodników za osiągnięte wyniki sportowe

 

1 Szewczak Jacek Olsztyńskie Stowarzyszeni  Ju-Jitsu i Judo  ju-jitsu

2 Roćko Adam Olsztyński Klub Sportowy   kajakarstwo

3 Bała Anna SKS START  taekwondo olimpijskie

4 Krawczyk Jarosław MTP KORMORAN pływanie

5 Walentukanis Aneta K.S AZS-UWM  badminton

6 Harasim Monika K.S AZS-UWM  LA

7 Giłowejno Arkadiusz T.S GWARDIA  judo

8 Kowalińska Oriana MTP KORMORAN  pływanie

9 Borowicz-Skoneczny Sylwester MTP KORMORAN  pływanie

10 Mieczkowska  Ewa Olsztyński Klub Sportowy  kajakarstwo

11 Stankiewicz Maciej Olsztyński Klub Sportowy  kajakarstwo

12 Łuniewski Austin Olsztyński Klub Sportowy  kajakarstwo

13 Obrębska Magdalena SKS START  taekwondo olimpijskie

14 Przyboda Damian SKS START  taekwondo olimpijskie

15 Śmiglewska Magdalena SKS START  taekwondo olimpijskie

16 Walkiewicz Ewelina K.S AZS-UWM  taekwondo olimpijskie

17 Krygier Kamila K.S AZS-UWM  taekwondo olimpijskie

18 Chrapkowski Patrik SKS START  taekwondo olimpijskie

19 Rżyski Marcin MTP KORMORAN  pływanie

20 Płachta Emil MTP KORMORAN  pływanie

21 Brakowiecki Błażej Olsztyński Klub Sportowy kajakarstwo

22 Michels Marek Olsztyński Klub Sportowy  kajakarstwo

23 Chodźko Kacper Olsztyński Klub Sportowy    kajakarstwo

24 Kozłowski Konrad Olsztyński Klub Sportowy   kajakarstwo

25 Szczerba Wojciech SKS START  taekwondo  olimpijskie

26  Piechota Przemysław SKS START  taekwondo olimpijskie

27 Kowalczuk Aleksandra SKS START  taekwondo olimpijskie

28 Eland Monika UKS-SMS OLSZTYN  gimnsatyka sportowa

29 Zalewski Karol K.S AZS-UWM  LA

30 Okuniewska Sylwia K.S AZS-UWM  taekwondo olimpijskie

31 Wierzbicka Gabriela K.S AZS-UWM  taekwondo olimpijskie

32 Chojnowski Krystian K.S AZS-UWM  taekwondo olimpijskie

33 Kroczak Aleksander K.S. Budowlani  zapasy

 

Stypendia sportowe 2011 rok

Dyscypliny indywidualne

 

1 Kacper Kozłowski K.S. AZS-UWM LA (biegi)   1600

2 Piotr Hatowski AKS przy OSW taekwondo olimpijskie  1500

3 Anna Dąbrowska SKS „Start” taekwondo ITF   1400

4 Arkadiusz Toński OKSW kanadyjki  1 000

5 Karol Wielgosz K.S. AZS-UWM taekwondo olimpjskie  950

6 Beata Przewłocka K.S. AZS-UWM taekwondo olimpijskie 950

7 Rafał Szukiel AKS przy OSW żeglarstwo Finn 1100

8 Denis Ambroziak OKS kajakarstwo  850

9 Karol Marcinkjan OKS kajakarstwo  850

10 Michał Wielgosz K.S. AZS-UWM taekwondo olimpijskie 900

11 Klaudia Prusaczek K.S. AZS UWM taekwondo olimpijskie 900

12 Mateusz Lasek K.S. AZS-UWM taekwondo olimpijskie 900

13 Patryk  Piasecki AKS przy OSW żeglarstwo  Laser 900

14 Nadia Zielińska K.S. AZS-UWM żeglarstwo klasa 470 850

15 Madeleine Zielińska K.S. AZS-UWM żeglarstwo klasa 470 850

16 Mateusz Kamiński OKSW kanadyjki  1 000

17 Kamila Kinga Zarzycka UKS SMS gimnastyka sportowa 850

18 Paula Plichta UKS SMS gimnastyka sportowa  850

19 Konrad Jastrzębowski AKS przy OSW taekwondo olimpijskie  850

20 Aleksander Rychlik AKS przy OSW taekwondo olimpijskie  850

21 Magdalena Markiewicz AKS przy OSW taekwondo olimpijskie

22 Katarzyna Kalinowska K.S. AZS-UWM taekwondo olimpijskie  850

23 Agata Jackiewicz AKS przy OSW taekwondo olimpijskie 850

24 Magdalena Jaworek K.S. AZS-UWM badminton 800

25 Klaudia Rogalska K.S. AZS-UWM badminton 800

26 Tomasz Januszewski K.S. AZS-UWM żeglarstwo klasa „49-er” 850

27 Krzysztof Piecowski MTP „Kormoran” pływanie 850

28 Bartosz Hura MTP „Kormoran”  pływanie  800

29 Aneta Walentukanis K.S. AZS-UWM badminton 750

30 Anna Bała SKS „Start” taekwondo olimpijskie 800

31 Monika Harasim K.S. AZS-UWM LA (biegi)  750

32 Arkadiusz Wasilewski UKSW „Pirs” boks  750

33 Arkadiusz Giłowejno TS „Gwardia” jud  750

34 Magdalena Mielnik W-M Klub Sportowy triatlon  750

35 Martyna Eland UKS SMS gimnastyka sportowa 750

36 Igor Kryszkiewicz AKS przy OSW taekwondo olimpijskie 750

37 Izabela Gadomska K.S. AZS-UWM taekwondo olimpijskie  750

38 Olga Sopyło SKS „Start” taekwondo olimpijskie  750

39 Krzysztof Gilski MTP „Kormoran”  pływanie  750

40 Mateusz Pacholczyk MTP „Kormoran”  pływanie  750

41 Maciej Stankiewicz OKS kajakarstwo 690

42 Dustin Łuniewski OKS kajakarstwo  690

43 Sylwester Borowicz-Skoneczny MTP „Kormoran” pływanie  720

44 Magdalena Obrębka SKS „Start” taekwondo olimpijskie 720

45 Magdalena Śmiglewska SKS „Start” taekwondo olimpijskie 720

46 Ewelina Walkiewicz K.S. AZS-UWM taekwondo olimpijskie   720

47 Kamila Kryger K.S. AZS-UWM taekwondo olimpijskie 720

48 Patryk Chrapkowski SKS „Start” taekwondo olimpijskie  690

49 Ewa Mieczkowska OKS kajakarstwo  690

50 Oriana Kowalińska MTP „Kormoran” pływanie  690

 

–   sport osób niepełnosprawnych –

 

 

Dyscypliny Igrzysk Głuchych

1 Maciej Emanuel Kęsicki K S AZS UWM LA 690

2 Jakub Schmidt W-M KS „Warmig” piłka nożna  piłka siatkowa  690

3 Sebastian Czaplicki W-M KS „Warmig” piłka nożna piłka siatkowa 690

4 Krzysztof Opęchowski W-M KS „Warmig” piłka siatkowa  690

 

Dyscypliny Igrzysk Paraolimpijskich

 1 Artur Korc OKS „Warmia i Mazury kolarstwo tandemowe  1750

2 Krzysztof Kosikowski OKS „Warmia i Mazury kolarstwo tandemowe 1750

3 Łukasz Tunkiewicz OKS „Warmia i Mazury kolarstwo tandemowe  690

4 Emil Stopierzyński OKS „Warmia i Mazury” kolarstwo tandemowe  wioślarstwo halowe 690

5 Ewa Wiśniewska OKS „Warmia i Mazury  kolarstwo tandemowe 690

6 Magdalena Radziej OKS „Warmia  i Mazury” kolarstwo tandemowe  690

7 Patryk Badura OKS „Warmia  i Mazury” kolarstwo tandemowe  690

8 Marek Szydłowski OKS „Warmia  i Mazury” kolarstwo tandemowe 690

9 Anna Karolina Duzikowska OKS „Warmia i Mazury” LA  690

 

Zawodnicy gier zespołowych

1 Michał Przybylski piłka siatkowa  K.S. AZS-UWM  690

2 Dorian Nawrocki piłka siatkowa K.S. AZS-UWM  690

3 Adrian Wojciechowski piłka ręczna  K.S. AZS-UWM 690

4 Radosław Dzieniszewski piłka ręczna K.S. AZS-UWM  690

5 Sebastian Koledziński piłka ręczna  UKS Szczypiorniak  690

6 Paweł  Deptuła piłka ręczna  UKS Szczypiorniak  690

7 Łukasz Sypniewski piłka ręczna UKS Szczypiorniak  690

8 Piotr Dzido piłka ręczna UKS Szczypiorniak  690

9 Bartosz Idzikowski piłka ręczna  UKS Szczypiorniak 690

10 Piotr Rosiński koszykówka  K.S. AZS-UWM  690

11 Rafał Chudzik koszykówka  K.S. AZS-UWM   690

12 Dorian Bacławski koszykówka K.S. AZS-UWM 690

13 Tomasz Panewski koszykówka  K.S. AZS-UWM  690

14 Patrycja Ulaszewska koszykówka  KKS Olsztyn 690

15 Dominika Spittal koszykówka  KKS Olsztyn           690

16 Alicja Minczewska koszykówka  KKS Olsztyn  690

17 Karina Różyńska koszykówka KKS Olsztyn  690

18 Paulina Smol koszykówka  KKS Olsztyn  690

19 Joanna Markiewicz koszykówka  KKS Olsztyn  690

20 Natalia Żukowska koszykówka  KKS Olsztyn 690

21 Jolanta Wichłacz koszykówka KKS Olsztyn 690

22 Emilia Rutkowska koszykówka  KKS Olsztyn  690

23 Alicja Szych koszykówka KKS Olsztyn 690

                                                                                                                              {vsig}gala20.04{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x