Opłatek u nestorów elbląskiego sportu – Doświadczeni a do tego kreatywni

Staropolska tradycja nadchodzących świąt była głównym akcentem rodzinnego spotkania byłych elbląskich sportowców, trenerów, arbitrów i działaczy po 60-tym roku życia –  dziś członków Elbląskiego Sportowego Klubu Nestora. Była to też okazja do podsumowania rocznej działalności klubu skupiającego już ponad 60 członków.  Prezes Marian Kulesza podkreślił, że wszystkie tegoroczne klubowe imprezy i akcja pamięci o ludziach sportu z okazji Dnia Wszystkich Świętych, czyli zakupienie ponad 50 zniczy i wykonanie tablicy pamiątkowej na grób Witolda Truszkowskiego, mogły być zrealizowane dzięki darczyńcom.

 

ESK Nestora nie korzysta z żadnych dotacji, a finansowego wsparcia inicjatywom udzielili przedsiębiorcy Dorota Zielke, Halina Sobol, Janusz Knedler, Roman Korzeniowski i Eugeniusz Szamp. Prezes dziękując sponsorom podkreślił życzliwość w udostępnieniu miejsca na siedzibę klubu przez Antoniego Czyżyka, gospodarza CSE „Światowid”. Ważne również dla środowiska nestorów sportu jest umożliwienie przez Marka Wnuka, dyrektora MOSiR korzystania członkom klubu z pływalni, lodowiska i sali tenisa stołowego.

– Gratuluję dotychczasowych dokonań waszemu klubowi – powiedział uczestniczący w spotkaniu Grzegorz Nowaczyk, prezydent Elbląga. – Inicjatywa utworzenia ESK Nestora i dynamika podejmowanych działań jest godna naśladowania – podkreślił.

Prezydent poinformował o sportowych zamierzeniach inwestycyjnych miasta w roku 2012. Między innymi stwierdził, że do trzech już czynnych boisk orlików, dojdą cztery kolejne, a to oznacza, że Elbląg w tej dziedzinie inwestycji, dorówna największym aglomeracjom miejskim w województwie.

– Dysponujecie państwo doświadczeniem i wiedzą w prowadzeniu różnorodnych działań w sporcie – stwierdziła Dorota Pawłow, dyrektor Departamentu Sportu UM. – Proszę o wsparcie i pomoc w rozwoju kultury fizycznej w naszym mieście. Kluby i organizacje sportowe potrzebują takiego wsparcia, a z takiej możliwości, bo jak wiem jesteście na to gotowi, dotychczas nie korzystają.

– Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” jest otwarte na wszelkie inicjatywy służące kulturze, także kulturze fizycznej, dlatego pomagamy w waszej pracy – podkreślił dyrektor Antoni Czyżyk. – Jedną z uznanych form kultury fizycznej i naszą domeną jest taniec sportowy. Dyscyplina w której praca na treningach owocuje znaczącymi sukcesami Elbląga  w wymiarze nie tylko krajowym, ale i światowym. Mamy sportową federację tańca w Polsce, jesteśmy pełnoprawnymi członkami europejskich i światowych organów w tej dziedzinie sportu. Dyscypliny, która już zabiega o włączenie do programu igrzysk olimpijskich – informował dyrektor.

O tradycji zbliżających się świąt mówił Bogusław Strembski, jeden z nestorów w ESK Nestorze. Nawiązując do wypowiedzi prezydenta Nowaczyka o inwestycjach sportowych stwierdził, że miastu nie trzeba nowego stadionu. Wystarczy modernizacja obecnego przy ul. Agrykola. Wspomniał identyczną inicjatywę z przed lat, kiedy w Elblągu miały się odbyć krajowe dożynki, a na tę okazję planowano budowę dwupoziomowego stadionu. Po analizie faktycznych przyszłościowych potrzeb w mieście i kosztów jakie trzeba było ponieść, zrezygnowano z tej inwestycji, także z braku możliwości wykonawczych.

Bogusław Strembski, były długoletni działacz ZKS Olimpia, w towarzystwie Teodozji Matys, byłej siatkarki, rozpoczęli ceremonię opłatkową. W składanych wzajemnie życzeniach dominowała troska o utrzymanie zdrowia i szczęścia w nowym roku.

Spotkanie członków Elbląskiego Sportowego Klubu Nestora stało się już tradycyjnie okazją do wspólnego biesiadowania i wspomnień z dawnych wydarzeń sportowych. Rodzinna, sympatyczna atmosfera sprawiła, że zakończyło się w późnych godzinach wieczornych.

Tekst i fot. rzecznik prasowy ESK Nestora

{gallery}nestora22{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x