Orliki jak grzyby po deszczu – Najpierw Kiwity, teraz Ruciane Nida

W województwie warmińsko-mazurskim działa już prawie 150 kompleksów ,,Moje Boisko - Orlik 2012”. Kolejne tego typu obiekty powstały w Kiwitach i Rucianem-Nidzie. To szczególne wydarzenia dla tych miejscowości, bowiem będą do pierwsze tego typu obiekty w gminach. Usportowiona młodzież znajdzie tu znacznie lepsze warunki rozwijania swoich pasji niż dotychczas. Oczywiście w obu uroczystościach uczestniczyli reprezentaci wojewódzkich władz samorządowych, a także lokalni notable.

 

,,Moje Boisko-Orlik 2012“przy Zespole Szkół Samorządowych im. Agnieszki Osieckiej w Rucianem-Nida kosztowało blisko 1,1 mln zł, z czego po 330 tys. zł wyłożyły Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz samorząd województwa warmińsko-mazurskiego. Na nowym obiekcie odbył się mecz młodych sympatyków drużyn piłkarskich Polski i Niemiec z Zespołu Szkół Samorządowych im. Agnieszki Osieckiej w Rucianem-Nida.

Z kolei do budowy Orlika przy Szkole Podstawowej  w Kiwitach miejscowe  władze wykorzystały środki samorządu  województwa, ministerstwa sportu i turystyki, a także fundusze z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W sumie inwestycja kosztowała 997 tys. zł.

Fot: ruciane nida pl

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x