Otwarcie Alei Sław Olsztyńskiego Sportu – Dzięki Nim duma nas rozpierała

Fot. Fundacja Olsztyński Laur Sportowy facebook
W najbliższy poniedziałek (6 września) o godz. 12 w Centrum Rekreacyjno Sportowym Ukiel (plaża miejska) odbędzie się odsłonięcie Alei Sław Olsztyńskiego Sportu. Z inicjatywą upamiętnienia dokonań wybitnych sportowców ze stolicy Warmii i Mazur wystąpiła Fundacja „Olsztyński Laur Sportowy” (Leszek Dublaszewski – prezes, Alicja Rutecka – wiceprezes, Andrzej Grudziński – członek Zarządu).Pomysł zaakceptowała w głosowaniu Rada Miejska i po wykonaniu stosownych tablic Aleja zajmie swoje godne miejsce reprezentacyjnym obiekcie miasta.

W Alei Sław Olsztyńskiego Sportu w pierwszej kolejności znajdą się: Zbigniew Lubiejewski (mistrz olimpijski w piłce siatkowej w Montrealu w 1976 roku), Mirosław Rybaczewski (mistrz olimpijski w piłce siatkowej w Montrealu w 1976 roku), Andrzej Gronowicz (wicemistrz olimpijski w kajakarstwie w Montrealu w 1976 roku) oraz Adam Seroczyński (brązowy medalista w kajakarstwie Igrzysk Olimpijskich z Sydney w 2000 roku). Lista ma charakter otwarty i mamy nadzieję, że będzie wzbogacana wraz z kolejnymi osiągnięciami sportowców z Olsztyna.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Kajakarstwo Olsztyn Siatkówka sport seniorski

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x