Po Bratianie Orlik w Łukcie – Korzystać mogą wszyscy

W piątek (1 kwietnia) o godz. 11 w Łukcie oddany zostanie oficjalnie do użytku pierwszy w tej miejscowości Orlik. Boisko mieści się przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym (ul. Warszawska 17 A). Otwarcia dokonają wójt Jan Leonowicz i przewodniczący Rady Gminy Kazimierz Biedulski.

 

Inwestycja kosztowała 1,075 mln zł. Gmina pozyskała część pieniędzy z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Budowa boiska rozpoczęła się w lipcu 2010 roku i trwała pięć miesięcy.

W ramach programu „Moje Boisko-Orlik 2012″ na Warmii i Mazurach powstało dotychczas 111 obiektów. W całym kraju jest ich ponad 1500. Samorządowo-rządowy program przewiduje budowę ogólnodostępnych, nowoczesnych boisk. Mogą z nich korzystać bezpłatnie wszyscy mieszkańcy.

 

Wcześniej w Bratianie…

 Otwarto 110 Orlik. Mała miejscowość pod Nowym Miastem Lubawskim wzbogaciła się o funkcjonalny kompleks, położony w bardzo pięknej scenerii. Pieniądze na realizację tej inwestycji, czyli 1 168 676 złotych pochodziły z Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i samorządu gminnego.

Od samego początku pracować tu  będą na obiekcie animatorzy sportowi, co na pewno ułatwi korzystanie z obiektu osób dorosłych.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x