Polscy Olimpijczycy patronami hali sportowej G-2 w Działdowie? – Pierwszy krok za nami

Z wizytą w Polskim Komitecie Olimpijskim w Warszawie byli przedstawiciele Gimnazjum Nr 2 w Działdowie - pani Dyrektor Marlena Perzyńska i opiekun Klubu Olimpijczyka, nauczyciel wychowania fizycznego  - Zdzisław Ziółkowski. Od lat w działdowskiej "Dwójce" goszczą medaliści olimpijscy i olimpijczycy na spotkaniach z uczniami. Gimnazjaliści zaś od 13 lat biorą udział w Piknikach Olimpijskich organizowanych przez Polski Komitet Olimpijski w Warszawie, uczestniczą także w konkursach, konferencjach i lekcjach organizowanych przez PKOl. To argumenty by hala sportowa Gimnazjum nosiła imie Polskich Olimpijczyków.

 

W „dwójce” gościli m. in. Zygmunt Smalcerz / złoty medalista – podnoszenie ciężarów/, Zenon Licznerski / srebrny medalista – lekka atletyka/,Jacek Fafiński / ,srebrny medalista-zapasy/, Ryszard Szurkowski – srebrny medal/ kolarstwo/, Władysław Zieliński / brązowy medalista-kajakarstwo/, Marian Sypniewski / brązowy medalista- szermierka/,Henryk Petrich / brązowy medalista-boks/, Grzegorz Skrzecz / boks/, Leszek Urbanowicz / piłka siatkowa/

W spotkaniu w PKOl. uczestniczył Pan Marian Sypniewski – polski szermierz, dwukrotny medalista olimpijski we florecie i mistrz świata we florecie, obecnie działacz i Dyrektor ds. Sportu w PKOl. Otrzymał życzenia dla PKOl-u oraz świąteczną bombkę. Wizyta miała jednak nie tylko świąteczny charakter. Rozmowy dotyczyły ustaleń nadania imienia „Polskich Olimpijczyków” hali sportowej przy Gimnazjum nr 2 w Działdowie. Pan Marian Sypniewski bardzo miło wspomina swoje wizyty w naszej szkole, przekazał jeszcze „świeży” album z wynikami Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Zapewnił, że bardzo chętnie przyjedzie z kolejnymi polskimi olimpijczykami do Gimnazjum nr 2 w Działdowie. Już niedługo będzie miał taką okazję.

Zdzisław Ziółkowski

{AdmirorGallery}polscy28{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x