„Przywróćmy blask Stadionowi Leśnemu” – Jak wskrzesić legendę?

W niedzielę (5 sierpnia) sportowym wydarzeniem Olsztyna był VIII Festyn integracyjno-sportowy pod hasłem „Przywróćmy blask Stadionowi Leśnemu”. To doroczna impreza ,która przypomina o istnieniu i historii wyjątkowego obiektu stolicy Warmii i Mazur, który był świadkiem największych światowych wydarzeń. Czy uda się zagospodarować to szczególne miejsce, by służyło sympatykom sportu w Olsztynie? Gościem specjalnym tegorocznej edycji był Jacek Wszoła, złoty medalista olimpijski w skoku wzwyż z 1976 roku. Został owacyjnie przyjęty przez uczestników. Zachęcał wszystkich do uprawiania rekreacji, uczestnictwa w rozpoczynającej się niebawem imprezie międzynarodowej Warmia i Mazury Senior Games.

Pierwszym punktem imprezy była Spartakiada Amazonek, która od początku towarzyszy Festynowi na Stadionie Leśnym. Przez osiem lat wiele się zmieniło.

– Pierwsze Spartakiady ograniczały się tylko naszego regionu. – mówi pani Zofia Zuba, jedna z koordynatorek zawodów. – Z czasem zasięg się zwiększał. W tym roku przyjechały do nas drużyny z województwa podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego.

W turnieju wzięło udział 18 drużyn. Rywalizowały w 7 kategoriach m. in.: unihokeju, przerzucie piłki nad głową i bieg po kopercie. I miejsce wywalczyły Amazonki z Torunia. Kolejno miejsca zajęły drużyny z: Bartoszyc, Olsztyna, Węgorzewa, Działdowa i Olsztyna Powiatu. Zwyciężczynie otrzymały puchary, a wszystkie uczestniczki dyplomy Spartakiady.

– Oczywiście to tylko zabawa. Tak naprawdę, wszystkie Amazonki są zwyciężczyniami. – stwierdza pani Zuba.

W harmonogramie imprezy znalazły się też między innymi: turniej piłki nożnej VIP-ów, konkursy sportowe dla dzieci, pokaz tresury psów policyjnych, prezentacja sprzętu Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego. Uczestnicy festynu mogli zapoznać się z rolą psów w ratownictwie i dowiedzieć się, czym jest dogoterapia. Głodni mocniejszych wrażeń skorzystali z atrakcji Leśnego Parku Linowego. Nie zabrakło też dobrej muzyki, na scenie wystąpiły: Kapela Jakubowa, Walerian Ostrowski, Cezary Makiewicz i Czerwony Tulipan. Organizatorem Festynu, jak co roku, był Tadeusz Milewski, prezes Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Olsztynie.

Festyn co roku ściąga na Jakubowo rzesze fanów dobrej zabawy. Wielu zjawia się tam od lat i każdy znajduje coś dla siebie. Pytani o los Stadionu Leśnego, nie wykazują jednak optymizmy

– Festyn jest wspaniały. Szczególnie w tym roku, bo dopisała pogoda. – mówi jedna z uczestniczek wypoczywająca na skarpie koło głównej trybuny. – Ale w kwestii odbudowy Stadionu nic się nie zmienia, a ten z roku na rok podupada…

 

{AdmirorGallery}12.08.05-lesny{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x