Puchar Polski Poomsae Nidzica 2013 – W tej sztuce tkwią korzenie…

W niedzielę (2.03) w Nidzicy odbyły się zawody Pucharu Polski Poomsae w Taekwondo Olimpijskim. W imprezie, nad która patronat objął Burmistrz Miasta i Gminy Nidzica, brało udział 21 klubów i 150 zawodników. Puchar dla najlepszych techników zawodów przyznano dla Karolinie Kochanowskiej BKT Huzar Białystok i Kacprowi Rogozińskiemu Nidzicki Klub Taekwondo Sportowego Kozłowo.

 

Turniej odbywał się we wszystkich kategoriach wiekowych. Wzbudził duże zainteresowanie, co świadczy o tym, ze formy są również popularne jak walki. Przecież tu tkwią korzenie prawdziwej sztuki walki i dobrze, że się o tym pamięta.. W turnieju wystartowała bardzo duża grupa reprezentantów Warmii i Mazur, którzy należeli do czołowych postaci imprezy.

Wyniki

Dzieci grupa I – chłopcy 8-5 Kup -10 lat i młodsi

1 Bartosz Strugliński AZS OŚ Poznań

2 Michał Powroźnik – NKTS Kozłowo

3 Tymoteusz Kowalczyk –AZS  UWM Olsztyn

4 Drygulski Antoni- NKTS Kozłowo

5 Jakub Chmieliński – NKTS Kozłowo

Dzieci grupa I – dziewczęta 8-5 Kup 10 lat i młodsi

1 Aleksandra Płoska- AZS UWM Olsztyn

2 Laura Chrapkowska AZS UWM Olsztyn
3 Mergalska Julia – NKTS Kozłowo

4 Wiktoria Falba –UKS VIKTORIA Morąg

Dzieci grupa II – chłopcy 8-5 Kup 9 – 10 lat

1 Bryks Igor – UKS „Bursztyn” Gdańsk 

2 Oskar Biwan- BKS Centrum Bydgoszcz

3 Jakub Bandurski-NKTS Kozłowo

4 Maksymilian Tomasz- UKS VIKTORIA Morąg

5 Mateusz Kwieciński- UKS VIKTORIA Morąg

Dzieci grupa II – dziewczęta 8-5 Kup 9 – 10

1 Witkowska Paula- UKS „Bursztyn” Gdańsk

2 Julia Szpak – UKS OAZA Kórnik

3 Natalia Semeniuk –NKTS Kozłowo

4 Wiktoria Grześkowiak- KS Rapid Śrem

5 Agata Czymerska-NKTS Kozłowo

Młodzik – chłopcy 8-5 Kup 11-12 lat

1 Wiktor Bursztyn- UKS OAZA Kórnik

2 Faltynowski Wojciech – UKS „Bursztyn” Gdańsk

3 Michał Ordak-UKS VICTORIA Morąg

4 Dawid Giba – BKT „HUZAR” Białystok

Młodzik – chłopcy 4-1 Kup 11-12 lat

1 Bartosz Stephan- UKS TKD Pleszew

2 Śmietana Michał- UKS „Bursztyn” Gdańsk

3 Bartosz Nowak-NKTS Kozłowo

4 Dominik Korneluk –NKTS Kozłowo

Młodzik – dziewczęta – 8-5 Kup 11-12 lat

1 Pawelec Marta – UKS „Bursztyn” Gdańsk

2 Grabowska Maja – UKS „Bursztyn” Gdańsk

3 Agata Banaszkiewicz-BKS Centrum Bydgoszcz

4 Sypniewska Aleksandra – UKS „Bursztyn” Gdańsk

5 Kornelia Kozak- UKS VICTORIA Morąg

6 Kobylska Marta- UKS „Bursztyn” Gdańsk

Młodzik – dziewczęta – 4-1 Kup 11-12 lat

1 Nicola Kaczmarek- UKS TKD Pleszew

Kadet – chłopcy 4-1 Kup 13-14 lat

1 Tomaszewski Maciej – AZS UWM Olsztyn

2 Mateusz Truszkowski- UKS VICTORIA Morąg

3 Piotr Myśliński – NKTS Kozłowo

4 Modzelewski Wiktor –NKTS Kozłowo

5 Bartłomiej Jandy-BKS Centrum Bydgoszcz

Kadet – chłopcy Poom 13-14 lat

1 Filip Daniluk AZS OŚ Olsztyn

2 Jakub Chmielewski –NKTS Kozłowo

3 Kacper Rogoziński-NKTS Kozłowo

Kadet – dziewczęta 8-5 Kup 13-14 lat

1 Olga Bursztyn- UKS OAZA Kórnik

2 Pilch Karolina – UKS „Bursztyn” Gdańsk

3 Kamila Figura- BKT „HUZAR” Białystok

4 Joanna Nowakowska- UKS VICTORIA Morąg

5 Julia Lubiecka – UKS VICTORIA Morąg

Kadet – dziewczęta 4-1 Kup 13-14 lat

1 Popławska Aleksandra – UKS „Bursztyn” Gdańsk

2 Sara Masiewicz- KKT TYGRYS Kętrzyn

3 Oliwia Stołowska- KS KAROR Bydgoszcz

4 Zuzanna Sobiecka -NKTS Kozłowo

Kadet – dziewczęta- poom 13-14 lat

1 Sara Bandurska –NKTS Kozłowo

2 Adrianna Krajewska –NKTS Kozłowo

Junior – mężczyźni 8-5 Kup 15-17 lat

1 Dominik Płaska-BKS Centrum Bydgoszcz

2 Karol Moroz – BKT „HUZAR” Białystok

Junior – mężczyźni 4-1 Kup 15-17 lat

1 Sebastian Brugger- UKS TAEKWONDO Jarocin

2 Sebastian Ozga- UKS VICTORIA Morąg

Junior – mężczyźni Poom/Dan 15-17 lat

1 Krzysztof Furman- BKS Centrum Bydgoszcz

2 Natan Orzechowski-BKS Centrum Bydgoszcz

3 Ćwiklinski Bartosz – BKT Bydgoszcz

4 Mateusz Kuik UKS VICTORIA Morąg

5 Tomasz Korniłowicz- BKT Huzar Białystok

Junior- kobiety – 8-5 Kup 15-17 lat

1 Ewelina Dybowska- MUKS Piętnastka Bydgoszcz 

2 Zuzanna Szpak- UKS OAZA Kórnik

3 Milena Kowalczyk-MUKS Piętnastka Bydgoszcz

4 Samanta Ziółkowska- MUKS Piętnastka Bydgoszcz

5 Anna Pieczka- MUKS Piętnastka Bydgoszcz

Junior- kobiety – 4-1 Kup 15-17 lat

1 Paulina Żakowska- MUKS Piętnastka Bydgoszcz

2 Kuba Patrycja – UKS „Bursztyn” Gdańsk

3 Gabriela Gajewska_ŁAS Łowicz

4 Izabela Klimek-LKS Taekwondo Tymbark

5 Aleksandra Grochmal-LKS Taekwondo Tymbark

Junior- kobiety – Poom/Dan 15-17 lat

1 Agnieszka Rubik –KS Rapid Śrem

2 Wenecka Karolina – UKS „Bursztyn” Gdańsk

3 Patrycja Rogozińska –NKTS Kozłowo

4 Patrycja Grubych –BKS Centrum Bydgoszcz

5 Katarzyna Świgoń – NKTS Kozłowo

Młodzieżowiec kobiety 1-4 Kup 18-21 lat

1 Jadwiga Trojan- LZS Macierz Lipnica Murowana

2 Julia Łodzińska- BKT „HUZAR” Białystok

Młodzieżowiec- kobiety Dan 18-21 lat

1 Karolina Kochanowska- BKT „HUZAR” Białystok

2 Ćwiklińska Daria – BKT Bydgoszcz

3 Zuzanna Pruszyńska KKT TYGRYS Kętrzyn

4 Wojciechowska Agata – BKT Bydgoszcz

5 Anna Guzowska – UKS VICTORIA Morąg

Senior Gr I Mężczyźni 4-1 Kup 22 -30 lat

1 Kamil Zabost – ŁAS Łowicz

2 Igor Wojciechowski – ŁAS Łowicz

3 Piotr Malczyk-ŁAS Łowicz

4 Marcel Jóźwiak – ŁAS Łowicz

5Daniel Ameljan – BKT „HUZAR” Białystok

Senior Gr I Mężczyźni Dan 22 -30 lat

1 Kalitowski Przemysław- BKT Bydgoszcz

2 Mariusz Jerzy Mosiej- BKT „HUZAR” Białystok

3 Domagała Damian – BKT Bydgoszcz

4 Andrzej Pietkiewicz – UKS VICTORIA Morąg

Senior Gr I kobiety Dan 22 -30 lat

1 Uścińska Aleksandra-WKS Grunwald Poznań

2 Wojciechowska Marta – BKT Bydgoszcz

Senior Gr II mężczyźni   Dan 31 i więcej

1 Krzysztof Górski –LKS Taekwondo Tymbark

2 Krzysztof Łabutka- KS Rapid Śrem

3 Dariusz Głowacz- MUKS Piętnastka Bydgoszcz

4 Kroschel Piotr – BKT Bydgoszcz

Senior Gr II –   kobiety Dan 31 i więcej

1 Magdalena Moroz- BKT „HUZAR” Białystok

2 Anna Stankiewicz- BKT „HUZAR” Białystok

Para mieszana para mieszana stopnie Kup 10 lat i młodsi

1 Aleksandra Ploska i Tymoteusz Kowalczyk -AZS UWM Olsztyn

2 Bryks Igor i Witkowska Paula- UKS „Bursztyn” Gdańsk

3 Tomasz Roguszczak i Natalia Semeniuk NKTS Kozłowo

para mieszana stopnie Kup – 11-14 lat

1 Nicola Kaczmarek i Bartosz Stephan – UKS Taekwondo Pleszew

2 Olga Bursztyn i Wiktor Bursztyn- UKS OAZA Kórnik

3 Ziętara Szymon i Pilch Karolina – UKS „Bursztyn” Gdańsk

4 Śmietana Michał i Popławska Aleksandra – UKS Bursztyn Gdańsk

5 Faltynowski Wojciech i Kabylska Marta – UKS Bursztyn Gdańsk

para mieszana dany- 11-14 lat

1 Sara Bandurska i Jakub Chmielewski-NKTS Kozłowo

2 Adrianna Krajewska i Kacper Rogoziński-NKTS Kozłowo

para mieszana stopnie Kup- 15-30 lat

1 Kamil Zabost i Gabriela Gajewska –ŁAS Łowicz

2 Weronika Grzegorek i Sebastian Brugger-UKS Taekwondo Jarocin

3 Karolina Ziejewska i Sebastian Ozga- UKS VICTORIA Morąg

para mieszana dany – 15-30 lat

1 Karolina Kochanowska i Mariusz Jerzy Mosiej – BKT „HUZAR” Białystok

2 Ćwikliński Bartosz i Ćwiklińska Daria – BKT Bydgoszcz

3 Kalitowski Przemysław i Wojciechowska Agata- BKT Bydgoszcz

4 Domagała Damian i Wojciechowska Marta- BKT Bydgoszcz

5 Mateusz Kuik i Gabriela Guzowska – UKS VICTORIA Morąg

drużyna mężczyzn stopnie Kup   – 10 lat młodsi

1 Śmietana Michał, Faltynowski Wojciech, Ziętara Szymon – UKS „Bursztyn” Gdańsk

2 Maksymilian Tomasz, Krzysztof Kwieciński Mateusz Kwieciński- UKS VICTORIA Morąg

3 Powroźnik Michał, Drygulski Antoni,     Idzikowski Piotr – NKTS Kozłowo

drużyna mężczyzn- dany – 15-30 lat

1 Igor Wojciechowski, Marcel Jóźwiak, Kamil Zabost – ŁAS Łowicz

2 Ćwikliński Bartosz, Domagała Damian, Kalitowski Przemysław- BKT Bydgoszcz

3 Daniel Ameljan, Mariusz Jerzy Mosiej, Konrad Bońkowski – BKT „HUZAR” Białystok

drużyna kobiet stopnie Kup – 11-14 lat

1 Sypniewska Aleksandra, Grabowska Maja, Pawelec Marta – UKS „Bursztyn” Gdańsk

2 Kornelia Kozak, Joanna Nowakowska,Nikola Rogulska – UKS VICTORIA Morąg

drużyna kobiet   stopnie Kup – 15-30 lat

1 Wenecka Karolina, Cichocka Kinga, Kuba Patrycja- UKS „Bursztyn” Gdańsk

2 Izabela Klimek, Julia Wagner, Aleksandra Grochmal- LKS Taekwondo Tymbark

3 Ewelina Dybowska, Milena Kowalczyk, Anna Pieczka- Muks Piętnastka Bydgoszcz

4 Samanta Ziółkowska, Oliwia Szaflik, Natalia Górska – Muks Piętnastka Bydgoszcz

drużyna kobiet   dany –   15-30 lat

1 Ćwiklińska Daria, Wojciechowska Marta, Wojciechowska Agata- BKT Bydgoszcz

2 Katarzyna Świgoń, Ewelina Mierzwińska, Patrycja Rogozińska –NKTS Kozłowo

3 Karolina Kochanowska, Magdalena Moroz, Anna Stankiewicz- BKT „HUZAR” Białystok

Fot. bydgoski klub taekwondo

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x