Rada WM Zrzeszenia LZS oceniła rok – Lekarstwo na zapomnienie

W Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie Rada Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe podsumowała miniony 2010 rok. Na Warmii i Mazurach działa prawie 900 ogniw, zrzeszających 16 tysięcy członków. W minionym roku odbyło się 16 tysięcy imprez, w których uczestniczyło ponad pół miliona zawodników, najczęściej autentycznych amatorów, bo misją Zrzeszenia LZS jest przede wszystkim upowszechnianie kultury fizycznej w środowiskach wiejskich i małych miasteczek.

 

 W tych miejscowościach sport jest oderwaniem się od smutnej, czasami beznadziejnej codzienności. Zwłaszcza w osadach po PGR-ach, daleko od szosy, zagranie meczu lub udział w biegach przełajowych jest to młodzieży chwilowe  lekarstwo na zapomnienie, szansa wybicia się ponad przeciętność.

 W roku 2010 Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie LZS realizowało programy oparte o finanse zewnętrzne z Ministerstwa Sportu i wewnętrzne z Samorządu Wojewódzkiego. Działalność obejmowała zarówno upowszechnianie kultury fizycznej poprzez organizację imprez masowych, jak i dofinansowanie klubów i zawodników, którzy reprezentują już wysoki poziom i rywalizują w kraju i zagranicą w rozgrywkach rangi mistrzowskiej. Najbardziej spektakularnym sukcesem jest wicemistrzostwo świata juniorów w kanadyjkach (maraton) Jacka Kamińskiego z MLUKK Lidzbark Welski.

To, że Ludowe Zespoły Sportowe są kuźnią talentów nie trzeba nikogo przekonywać. W minionym roku zawodnicy LZS zdobyli 25 procent punktów dla województwa w systemie współzawodnictwa dzieci i młodzieży. Oferta obejmuje wiele dyscyplin. Najbardziej popularne to: biegi przełajowe, kolarstwo, tenis stołowy, podnoszenie ciężarów, zapasy i oczywiście piłka nożna.

 Spotkanie było okazją do uhonorowania wyróżniających się  klubów, gmin, powiatów i samorządów.

Oto nagrodzeni w tych kategoriach.

 

Kluby:

LUKS Warmia Lidzbark Warmiński

MLKS Ostródzianka Ostróda

LKK Warmia Biskupiec

ULKS Łoś Gołdap

MLKS Wikingowie Pisz

MLUKK Wel-Bis Lidzbark Welski

MUKS Foto Ola Ostróda

 

Gminy

Iława

Ostróda

Lubawa

Orzysz

Ełk

Jeziorany

Biskupiec

Iłowo

Olecko

Nowe Miasto Lubawskie

 

Powiat

Ełcki

 

Samorządy

Prostki

Gmina Ełk

Wydminy

 Specjalną nagrodą indywidualną uhonorowano Pana Romana Trąbczyńskiego przez wiele lat samorządowca z Nowego Miasta Lubawskiego

 Podczas spotkania poruszono temat realizacji tegorocznego programu. Niestety, budżet  WM Zrzeszenia LZS jest mniejszy niż w roku 2010, co może mieć wpływ na ograniczenie działalności.

{vsig}lzs{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x