Ratusz docenił ełckich sportowców – Mieszkańcy sa z nich dumni

Ratusz po raz kolejny wyróżnił ełckich sportowców nagrodami i stypendiami. Otrzymało je 31 osób, wśród nich znaleźli się m.in. kolarze, wioślarze, karatecy, pływacy czy piłkarze. Do grudnia będą oni otrzymywać stypendia w wysokości od 250 do 380 zł.Przyznano również nagrody dla najbardziej wyróżniających się sportowców. Trafiły one do wioślarza Dawida Kamińskiego, pływaków Macieja Falacińskiego i Anny Kotowicz, karateki Łukasza Lemieszko oraz kolarki Olgi Wasiuk.

 

Uczniowski Klub Sportowy Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku otrzymał nagrodę dla najlepszego zespołu. Natomiast Igor Makal dla najlepszego trenera. Mistrzyni Polski w kolarstwie przełajowym, Olga Wasiuk oraz zawodnik Ełckiego Klubu Viet Vo Dao Adam Jankowski przyznali, że stypendia to wyróżnienie, ale też duże wsparcie finansowe. Igor Makal, trener pływaków z MOS Ełk przyznał, że nagrodę, którą  otrzymał zawdzięcza przede wszystkim swoim podopiecznym, którzy w tym roku zdobyli wiele sukcesów.

– Nagrodzeni sportowcy przyczyniają się do promowania naszego miasta na arenach sportowych zarówno w kraju jak i zagranicą – powiedział Artur Urbański, zastępca prezydenta Ełku.

Za stroną Bayer FM

{AdmirorGallery}styp21{/AdmirorGallery}

Wnioski pod względem formalnym i merytorycznym oceniała specjalnie powołana Kapituła ds. Stypendiów i Nagród Sportowych. Ostatecznie przyznano:
• 31 stypendiów,
• 5 nagród w kategorii „zawodnik”,
• 1 nagrodę w kategorii „zespół sportowy”
• 1 nagrodę w kategorii „trener- instruktor”

Wartość finansowa wręczonych wczoraj stypendiów wynosi od 250 do 380 zł miesięcznie, natomiast nagród: od 788 do 2000 zł.

Na rok 2012 w budżecie miasta zaplanowano łącznie:
• na stypendia sportowe – 124 651 zł
• na nagrody sportowe – 21 206 zł

Na II półrocze wydatkowano łącznie:
• na stypendia sportowe: 62.040 zł
• na nagrody sportowe: 7.110 zł

Stypendium to forma wsparcia materialnego zawodników, umożliwiająca rozwój kariery sportowej. Przyznawane jest w dowód uznania dla prezentowanego przez zawodników poziomu sportowego i osiągnięć w danej dyscyplinie sportu.

Nagroda jest wyrazem uznania dla:
• zawodnika za prezentowany przez niego poziom i wysokie wyniki sportowe,
• trenerów i instruktorów za ich zaangażowanie lub za wysokie wyniki sportowe ich zawodników
• klubów (w tym działających w formie stowarzyszenia), związków sportowych, instytucji, za wysokie wyniki sportowe lub działalność na rzecz rozwoju kultury fizycznej w Ełku.

Wyróżnienia przyznawane są w postaci: statuetek, pucharów, dyplomów i listów gratulacyjnych w kategorii: „zawodnik”, „trener/instruktor” i „zespół sportowy”, za osiągnięcia sportowe czy wieloletnią działalność na rzecz rozwoju kultury fizycznej.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x