Rolkarze Freestyle BlueBear z Kętrzyna pasjonaci jakich mało – Wpatrzeni w mistrzów

Sportowa rywalizacja ma to do siebie, że koniec udanego jednego sezonu rozbudza nadzieje i wyzwala energię do sukcesów w nowym sezonie. Tak jest z zawodnikami kętrzyńskiej drużyny  BlueBear z UKS Olimp Kętrzyn, którzy upodobali sobie freestyle slalom na rolkach. Liderzy Niebieskich Niedźwiedzi zakończyli 2012 rok z licznymi sukcesami. Michał Misza Sulinowski jest aktualnie sklasyfikowany na trzecim miejscu na świecie, posiada tytuł najbardziej kreatywnego zawodnika na świecie w  2012 roku oraz tytuł Wicemistrza Europy  w konkurencji classic, zdobył certyfikat sędziego międzynarodowego i tytuł Mistrza Polski w battle slalom.

 

Zwieńczeniem sukcesów Michała było przyjęcie do grona SEBA TEAM INTERNATIONAL prestiżowej grupy najlepszych zawodników freestyle slalomu. Kolega Miszy z BlueBear Team Dawid Jawor Jaworski po sukcesach i udanych występach w zawodach głównie ogólnopolskich ale i międzynarodowych został przyjęty do SEBA TEAM POLAND. Zdobył tytuł Mistrza Polski w speed slalomie i Wicemistrza w battle slalomie.

Pierwszy występ 2013 kętrzyńskich rolkarzy to udział w wysoko punktowanych zawodach w Hannoverze Inline Games 2013 podczas wielkich targów rozrywki i wypoczynku, gdzie prezentacje 900 wystawców oglądało 132 500 odwiedzających. Dziesiątki tysięcy widzów oglądających popisy najlepszych pasjonatów artystycznej jazdy na rolkach z Europy a nawet z USA i Kanady. Z Kętrzyna przyjechali Michał, Dawid i ich młodsi koledzy Krzysztof Zyborowicz i Michał Piątkowski, debiutujący na tak dużych zawodach. Konkurencja bardzo duża nie deprymuje naszych liderów freestyle’a. Michał wygrał konkurencję classic, Dawid zajął 5 miejsce, natomiast w konkurencji battle obaj stanęli na podium Michał zajął trzecie miejsce, a Dawid był czwarty. To bardzo dobre wyniki i obiecujący start w sezon 2013 roku. Życzymy wielu sukcesów.

Nic tak nie nakręca do działania i rozwoju, jak udział w sportowej rywalizacji. Dotyczy to wszystkich, ale w szczególności młodych zawodników. Patrzą na sukcesy kolegów, podziwiają, trochę zazdroszczą, obawiają się czy sobie poradzą. Przychodzą pierwsze zawody, atmosfera przyjaźni, setki kibiców obserwujących popisy i miękkie nogi, które robią się ciężkie im bliżej do występu. Przejazd i myśli – udało się, jest dobrze, kiedy następne zawody, muszę więcej potrenować, mam pomysł na następne pokazy.

W minionym 2012 roku takie emocje były udziałem kilku zawodników . Michał Piątkowski, Sebastian Giedziun, Bartek Pryszczepko, Martyna Maksim, Paulina Giruć to zarażeni freestyle slalomem rolkarze, którzy reprezentowali Kętrzyn na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych zdobywają punkty w ogólnoświatowej klasyfikacji WSSA. Im także życzymy udanego rolkowania w 2013.

Dziękujemy wszystkim ludziom wielkiego serca za okazaną pomoc. Państwa wsparcie pomaga rozwijać naszą pasję i spełniać marzenia.

Jerzy Pruszyński

Zapraszamy również na nasz FB.

http://www.facebook.com/pages/BlueBear/246463858716317

{AdmirorGallery}blue12{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x