Spartakiada Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych – Chwila radości

 

W sobotę (10 września)  odbywa się w Olsztynie IX Spartakiada Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Impreza rozpoczęła sie uroczystum otwarciem, z pełnym ceremoniałem olimpijskim  na stadionie UWM w Kortowie. Potem przez kilka godzim trwała rywalizacja w kilku dyscyplinach W spartakidazie uczestniczy 21 placówek, prawie 500 zawodniczek i zawodników.

 

 

Dziewczęta oraz chłopcy od 7 do 18 roku życia startują w trzech różnych kategoriach wiekowych. Do j wydarzenia dołączyli także młodzi litewscy sportowcy z Pagegiai i Viesvile z Okręgu Taurogi.

–  Zawody przynoszą wiele radości wszystkim zawodnikom. Spartakiada to idealna okazja do nawiązywania nowych kontaktów, współpracy między sportowymi placówkami oraz spróbowania swoich sił w licznych konkurencjach sportowych – mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Dla najmłodszych przygotowano moc atrakcji, od rozgrywek w koszykówkę, zawody lekkoatletyczne, po grę w dwa ognie. Najlepsi zawodnicy otrzymają medale, puchary
oraz słodkie upominki.

Organizatorzy imprezy to Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy, Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych
w Olsztynie oraz Dom Dziecka w Olsztynie.

Patronat honorowy nad IX Spartakiadą Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych objął marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

Rywalizacje sportową poprzedziła efektowna defilada uczestników i ceremonia otwarcia. Chorążym kolumny był Bogdan Kwinto – dyrektor Zespołu Pacówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Eudukacyjnych i Diagnostycznych w Olsztynie. poczet sztandarowy stanowili: Miśka Krajnik, Dorota Łojewska i Kacper Turowski, apel olimpijski odczytał Mateusz Zahorski, a znicz zapalił Jamil Juchniewicz.

Uroczystego otwarcia imprezy w imieniu Marszała Województwa dokonała dyrektor Demartamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Alicja Rutecka, która serdecznie powitała wszystkich  zawodników i opiekunów, życząc im sukcesów na boisku.

W części artystycznej oglądaliśmy pokaz tańca cheerladerek oraz prezentację podtawowych zasad gry w dutbol amerykański przez olsztyński team Olsztyn Lakers.

{vsig}sparta10{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x