Sportowcy z Warmii i Mazur w „Familiadzie” promuja Senior Games

W specjalnym wydaniu popularnego teleturnieju wezmą udział ambasadorzy Warmia Mazury Senior Games 2012, którzy zmierzą się z polskimi aktorami. Emisja programu już 1 maja 2012 roku o godz. 14. Wtorkowe wydanie popularnego teleturnieju nawiązywać będzie do zawodów sportowych Warmia Mazury Senior Games, które odbędą się w naszym regionie w połowie września.  Kapitanem zespołu sportowców podczas telewizyjnej zabawy jest Jacek Wszoła – Ambasador Warmia Mazury Senior Games 2012, medalista igrzysk olimpijskich z Montrealu (1976) oraz Moskwy (1980).

 

Na udział w „Familiadzie” zdecydował się również olsztynianin Piotr Koczan, były siatkarz AZS Olsztyn. Srebrny medalista mistrzostw Europy (1983) po zakończeniu sportowej kariery z powodzeniem uczestniczy w światowych igrzyskach dla weteranów. Uznawany jest za jednego z prekursorów siatkówki plażowej w Polsce.

Region Warmii i Mazur od dziesięcioleci bliski jest także wszystkim żeglarzom, dlatego w teleturnieju nie mogło zabraknąć przedstawiciela tej dyscypliny sportu – Tomasz Rumszewicz to mistrz Polski w klasie Finn w roku 1977 i olimpijczyk z Montrealu. Następnie przygotowywał do startów w igrzyskach Mateusza Kusznierewicza oraz Rafała Szukiela (odpowiednio w Atenach oraz Pekinie).

W międzynarodowych imprezach lekkoatletycznych nadal medale zdobywa olsztynianka Krystyna Pieczulis. W ponad trzydziestoletniej karierze reprezentowała Polskę w biegach średnich, długich oraz maratonie. Medalistka imprez dla weteranów m.in. we Włoszech (2003), Czechach (2003), Puerto Rico (2003), Nowej Zelandii (2004), Kanadzie (2005) czy Australii (2009).

Z lekką atletyką związany jest też iławianin Paweł Hofman, trener medalistów Polski w różnych kategoriach wiekowych, uczestnik wielu imprez lekkoatletycznych – przede wszystkim w półmaratonach, jeden z organizatorów „iławskiego półmaratonu”.

{AdmirorGallery}fami24{/AdmirorGallery}

Naprzeciw ambasadorów Warmia Mazury Senior Games 2012 staną popularni aktorzy, którzy występują na deskach teatrów, w znanych produkcjach filmowych oraz polskich serialach. Swoich kolegów poprowadzi do boju Wojciech Pijanowski, szaradzista, autor wielu teleturniejów i łamigłówek. Również aktywność fizyczna nie jest mu obca – często go można spotkać na polach golfowych.

W drużynie Wojciecha Pijanowskiego wystąpią m.in. aktorzy Andrzej Kopiczyński, odtwórca kultowej roli Stefana Karwowskiego w serialu „Czterdziestolatek”, Zofia Czerwińska oraz Henryk Gołębiewski, znany m.in. z produkcji „Wakacje z duchami, Podróż za jeden uśmiech” oraz „Stawiam na Tolka Banana”. Ekipę wzmocnił również Krzysztof Janczar, obecnie występujący w rodzimych serialach.

O tym, jak wypadli sportowcy z Warmii i Mazur na tle celebrytów, będzie się można przekonać już 1 maja 2012 roku o godz. 14. Emisja teleturnieju w TVP2.

Do zmagań w jedenastu dyscyplinach (żeglarstwo, pływanie, brydż sportowy, piłka nożna, golf, siatkówka halowa, siatkówka plażowa, tenis, badminton, lekka atletyka oraz tenis stołowy) staną osoby powyżej 45 roku życia (dyscypliny indywidualne) oraz 40 roku życia (dyscypliny zespołowe). Rywalizacja odbywać się będzie na nowoczesnych obiektach w Olsztynie, Iławie, Lidzbarku Warmińskim, Ornecie oraz Naterkach.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x