Sportowe wspomnienia zatrzymane w kadrze – Chwała pasjonatom

W Muzeum Sportu w Olsztynie ogłoszono we wtorek (16 listopada) wyniku konkursu fotograficznego pod hasłem „ Sportowe wspomnienia zatrzymane w kadrze” W pierwszej edycji udział wzięło 14 uczestników, którzy nadesłali ponad 70 zdjęć z różnych wydarzeń i dyscyplin. W kategorii do lat 18 pierwsza nagrodę otrzymał Kacper Kirklewski z Olsztyna, natomiast wśród dorosłych Dariusz Nowocień z Mrągowa. Serdecznie gratulujemy.

 

Jurorami konkursu byli wytrawni profesjonaliści w tej dziedzinie: Tomasz Waszczuk laureat Grand Prix ogólnopolskiego konkursu „:Fotos 2007” w kategorii sport oraz Jacek Sztorc, znana postać w tej branży.

I właśnie Pan Jacek uzasadnił werdykt. Przy ocenie zwracano szczególną uwagę na ładunek emocjonalny i klimat, mniej na stronę techniczną. Podkreślił wysoki poziom prac, a także zauważalne zaangażowanie twórców. 

– Sport jest bardzo wdzięcznym temat dla fotografa poprzez bogactwo szybko następujących po sobie wydarzeń. Przy obecnej technice, jakości sprzętu nie jest problem zrobienie dobrego zdjęcia przez amatora, ważne jest uchwycenie tego szczególnego momentu, który nadaje fotografii jej duszę powiedział Jacek Sztorc.

Biorąc to pod uwagę rozstrzygnięcia były następujące:

Kategoria do 18 lat

1 Kacper Kirklewski (Olsztyn)

2 Katarzyna Ciechowska (Olsztyn)

Kategoria powyżej 18 lat:

1 Dariusz Nowocień (Mrągowo)

2 Robert Rafalski (Szczytno)

3 Hubert Ziniewicz (Gdańsk)

3 Maciej Pantak (Olsztyn)

Laureaci i uczestnicy  otrzymali upominki, natomiast wszyscy obecni mogli przekonać się o wartości prac, które zaprezentowano w Muzeum Sportu. Kuluarowe rozmowy potwierdziły potrzebę kontynuowania konkursu. Warto uwieczniać emocje i wydarzenia choćby dla przyszłych pokoleń.

A co mieli do powiedzenia laureaci?

Dariusz Nowocień:

– Jestem zaskoczony zwycięstwem. Fotografowanie jest moją pasją, a sport zainteresował mnie w ostatnim okresie. Kiedyś największe emocje przeżywało się w ciemni, bo tam wyłaniał się obraz i mogliśmy ocenić jego wartość. Może to było bardziej romantyczne. Era cyfry dała ogromne możliwości, przede wszystkim w szybkości i częstotliwości robienia zdjęć. Ta nagroda to zasługa żony i syna, bo oni dokonali wyboru  kilku zdjęć z wielu jakie kandydowały do prezentacji. Ja miałem inne propozycje.

Kacper Kirklewski:

Cieszę się, że moje zdjęcia spodobały się jurorom. Konkurs był szansą sprawdzenia się, a zdobyta nagroda utwierdziła mnie w przekonaniu, że warto rozwijać swoje zainteresowania. Jestem pasjonatem sportu i nadal będą uwieczniać zawodników i wydarzenia. Sprawia mi to pro prosu dużą radość.

{gallery}Galerie/wystawa{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x