Spotkanie z Jackiem Wszołą – Sport to swoisty powiew wolności…

Jacek Wszoła miał 20 lat gdy w 1976 roku w Montrealu wygrał olimpijski konkurs skoku wzwyż. Od tego czasu stał się sportowym idolem wielu pokoleń Polaków. Potem odniósł jeszcze wiele sukcesów okraszonych rekordem świata. Blask sławy nie minął. Złoty medalista jest Ambasadorem wielkiej imprezy weteranów Warmia Mazury Sport Games, a na jego poniedziałkowe (10 września) spotkanie w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego przyszedł tłum sympatyków. Przeważała młodzież, która wysłuchała nie tylko fascynującej historii życia wybitnego zawodnika, ale poznać jego poglądy na współczesny sport.

 

Jacek Wszoła ze swadą przypomniał pamiętny konkurs w deszczu. Nie był faworytem olimpijskim, ale wykazał najwięcej koncentracji w tym najważniejszym momencie. Potem przeżył jeszcze wiele ważnych chwil, na które złożyła się cała kariera. Dokonał kiedyś ważnego wyboru, a dzięki talentowi i ciężkiej pracy osiągnął szczyty.

Zdaniem Pana Jacka każdy ma takie szanse, trzeba jednak mieć w sobie determinacje, a wokół siebie życzliwych, kompetentnych ludzi, którzy potrafią uświadomić istotę sportu, jego fascynująca moc.

Dla niego zwyczajne lekcje wychowania fizycznego w szkole to swoisty powiew wolności, któremu warto dać się ponieść, bo to namiastka wielkiej przygody. Przy każdym spotkaniu stara się to młodzieży uświadomić. W niej tkwi nadzieja na lepsze czasy polskiego sportu. Kryzys jest przykrym faktem i jeśli się nie obudzimy z następnych Igrzysk przywieziemy nie dziesięć, a o połowę mniej medali.

Dlatego duże nadzieje wiąże z zapowiadanym niebawem spotkaniu w sprawie naprawy polskiej kultury fizycznej, znalezienia w niej właściwego miejsca dla ludzi najważniejszych – trenerów młodego pokolenia.

Obecność na Warmii i Mazurach w imprezie Senior Games uważa za misję, bo choć przyszłością sportu jest młodzież, to ludzie dojrzali tez powinni biegać, skakać, po prostu uprawiać rekreację dla przyjemności, zdrowia i satysfakcji. We wtorek staje w szranki lekkoatletycznej rywalizacji w Lidzbarku Warmińskim. Zdecydował się na pchnięcie kulą. Życzymy powodzenia…

{AdmirorGallery}ome10{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x