Sztafeta pływacka oddała hołd Janowi Pawłowi II – Zawsze pamiętamy!

W siódmą rocznicę śmierci Jana Pawła II na olsztyńskiej pływalni OSiR przy ul. Głowackiego odbyła się memoriałowa sztafeta ku czci polskiego papieża. Organizatorami sztafety byli: Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Warmińsko-Mazurskie wraz z Ośrodkiem Szkolno–Wychowawczym w Olsztynie, OSiR i Olsztyńską Szkołą Wyższą. Patronat nad memoriałem objęli prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz oraz arcybiskup metropolita warmiński Wojciech Ziemba.

Dystans wyniósł 26 516 metrów – ta liczba symbolizuje liczbę dni pontyfikatu Jana Pawła II.. Apel organizatorów spotkał się z dużym odzewem. Do stałych uczestników sztafety: członków klubów i szkół pływackich uczniów i studentów, przedstawicieli służb mundurowych dołączyły osoby , które spontanicznie zgłosiły się do udziału by w ten sposób oddać cześć Największemu z Polaków.

Spotkanie otworzyła wiceprezydent Olsztyna Halina Zaborowska–Boruch. Anna Wasilewska członek Zarządu Województwa, a jednocześnie prezes Stowarzyszenia Sportowego Olimpiady Specjalne Polska – Warmińsko–Mazurskie wyrażając zadowolenie z tak dużej frekwencji uczestników podkreśliła, że to właśnie stowarzyszenie było pomysłodawcą tego niecodziennego wydarzenia sportowego.

Jan Paweł II był nam zawsze bliski, szczególnie w dniach kiedy w 1991 roku odwiedził stolicę Warmii i Mazur.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x