To były aktywne Wakacje z MOSiR-em Elbląg – Kto skorzystał ten wie

Fot. MOSiR Elbląg
Efektowny Skate Park Show, emocjonujące turnieje streetballa czy siatkówki plażowej, a także rzadko spotykany Aquathlon czy podjazd Góralem na Chrobrego - to tylko niektóre z wielu bezpłatnych imprez sportowych, zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu podczas tegorocznych wakacji. Zobacz filmową relację.

Wakacje za nami, zatem jest to idealny moment na podsumowanie szeregu wydarzeń, które MOSiR w Elblągu przygotował dla mieszkańców. Od 27 czerwca do 31 sierpnia odbyło się ich łącznie kilkadziesiąt, skierowanych do dzieci i młodzieży, ale także dorosłych. Mnogość propozycji i dyscyplin, które one dotyczyły, sprawiała, że każda z zainteresowanych osób znalazła coś dla siebie.

Dla sympatyków jazdy na hulajnogach i deskorolkach odbył się niezwykły i niepowtarzalny Skate Park Show. Dwóch znakomitych skaterów pokazało swoje umiejętności w tej ekstremalnej dyscyplinie, jednocześnie udzielając porad jej młodym adeptom. To wszystko działo się w efektownej oprawie dźwiękowej i wizualnej.

Podczas trzech miejskich wycieczek rowerzyści wykręcili mnóstwo kilometrów, podziwiając piękno przyrody wokół Elbląga i odwiedzając ciekawe miejsca w Kadynach, Wielkim Wierznie i Suchaczu. Dla mniej doświadczonych odbyły się popołudniowe przejażdżki, głównie w granicach naszego miasta. Oprócz wycieczek fani kręcenia korbą wystartowali w drugiej edycji zawodów „Góralem na Chrobrego”. W wyścigu na szczyt tej góry wzięli udział także najmłodsi, a to była nowość, w porównaniu do poprzedniej takiej imprezy. Trasa była wymagająca jednak widok z wysoka oraz atrakcyjne statuetki, rekompensował wysiłek, włożony w rywalizację.

W ofercie wakacji z MOSiR-em nie mogła także zabraknąć koszykówki ulicznej. Streetball ma się w Elblągu coraz lepiej, w efekcie turnieje w tej dyscyplinie cieszą się ogromnym zainteresowaniem graczy. Impreza w tej formule odbyła się na boisku wewnątrz Toru Kalbar. Na tym obiekcie imprezy były częstym gościem. Poza sobotami z tenisem ziemnym i zajęciami na rolkach i wrotkach dla dzieci, znalazły się także nietypowe zawody o wesołej nazwie Hulaj-nóżka. W poszczególnych kategoriach, na gładkiej powierzchni toru najmłodsi ścigali się na hulajnogach, rolkach i rowerkach biegowych. Ciekawym wydarzeniem był również festyn z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy. Hulajnogi elektryczne, sprzęt wojskowy oraz gry i zabawy sportowe umilały czas odwiedzającym.

Siatkówka miała swoje wysokie miejsce w czasie wakacji. Dwa turnieje plażówki, o Puchar Prezydenta Elbląga i Dyrektora MOSiR, przyciągnęły komplet 12 drużyn podczas każdych zawodów. Na dokładkę można było wziąć udział w rywalizacji siatkarskich trójek.

Warto przypomnieć, że wakacyjne atrakcje toczyły się również w wodzie. CRW Dolinka była areną lipcowych zawodów pływackich dla dzieci i młodzieży oraz ostatniej wakacyjnej imprezy czyli III edycji Aquathlonu, sportu łączącego pływanie i biegania. Oblegana była strefa gier i zabaw w Lodowisku Helena, gdzie do dyspozycji mieszkańców były stoły do tenisa, boisko do mini piłki nożnej, cymbergaja i wiele innych. W Bażantarni fani survivalu odkrywali jego tajemnice, a amatorzy biegania sprawdzali swoją orientację w terenie oraz regularnie trenowali z Team Karaś. Gracze tenisa stołowego rywalizowali w dwóch turniejach. Natomiast na Starym Mieście jego zakamarki odkrywali Gry Miejskiej, idąc śladami Piekarczyka.

Łącznie ze wszystkich atrakcji i wydarzeń sportowo-rekreacyjnych w ramach Wakacji z MOSiR-em 18 731 osób. Dodatkowo, w tym samym czasie, komercyjnie z zajęć w ramach Aktywuj się z MOSiR-em oraz z CRW Dolinka skorzystało łącznie 56 708 osób. Dziękujemy za wspólne wakacje i zapraszamy na kolejne imprezy.

Tekst i fot. MOSiR

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x