To już ostatni dzień

Drodzy Czytelnicy! Chciałbym Was poinformować, że wtorek (21 grudnia 2021) jest ostatnim dniem funkcjonowania portalu wama-sport.pl. Z takim zamiarem nosiłem się od dawna i wreszcie trzeba było podjąć męską decyzję. Nie ma szczególnych przyczyn. Po prostu czuję się zmęczony, brakuje już tej pasji, tym bardziej, ze nie ma innych źródeł motywacji.

Przez 12 lat istnienia portalu znalazło się w nim ponad 35 tysięcy wpisów, na które składały się informacje, relacje, zapowiedzi, komentarze i felietony). Dla jednej osoby, która była jednocześnie: autorem, redaktorem i korektorem to dużo i chęci się już wyczerpały. Portal powstał w konkretnym celu, by przede wszystkim skupić większą uwagę na młodzieży i sportowcach-amatorach nie przesiąkniętych jeszcze komercją. Sprawił mi wiele radości fakt, że z roku na rok coraz więcej osób czas wolny poświęca na rekreację w różnym wydaniu. Korzysta z ofert wyspecjalizowanych firm lub bierze sprawy w swoje ręce organizując imprezy w wielu dyscyplinach. Poświęcałem tym wydarzeniom wiele miejsca, podając szczegółowe wyniki, bo każdy uczestnik na to zasługiwał.

Z portalem współpracowało wiele osób i firm, które przysyłały informacje i siłą rzeczy współredagowały „Wamę”. Chciałbym im serdecznie podziękować. To dodawało energii, utwierdzało w przekonaniu, że taka strona internetowa jest potrzebna. Aktywność informatorów wykreowała dyscypliny wiodące i tu zdecydowanym liderem był tenis stołowy.

Wama sport nie jest portalem komercyjnym, tu na pierwszym miejscu zawsze była misja stąd tak ważne stało się wsparcie finansowe. Głównym partnerem przez te lata był Urząd Marszałkowski, pomagało Warmińsko -Mazurskie Zrzeszenie LZS, a także OSiR Olsztyn, niektóre związki sportowe. Najbardziej cenny był jednak odzew firm i osób prywatnych . m.in. Dekorglassu, English Perfect, dzięki którym portal przetrwał szczególnie trudne chwile. Wszystkim jeszcze raz dziękuję za współpracę.

Po 45 latach pracy w zawodzie dziennikarza sportowego akumulatory się wyczerpały. Czy jeszcze się raz załadują? Nie wiem. W każdym razie kibicem być nie przestaję i życzę wszystkim zawodnikom trenerom, ludziom sportu wszystkiego najlepszego, także z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

Marek Dabkus

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x