W Elblągu zaczyna się sezon – Basen już prawie napełniony

W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Elblągu kończą się przygotowania do otwarcia sezonu na odkrytym basenie przy ul. Spacerowej. Zgodnie z wieloletnią tradycją obiekt będzie udostępniony po zakończeniu roku szkolnego, a sezon rozpocznie się 25 czerwca. Podobnie jak w latach ubiegłych wstęp na basen będzie wolny. Niecka jest już w ¾ wypełniona wodą, systematycznie badaną przez SANEPID.

 

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników wymieniono i uzupełniono drewniane nawierzchnie pomostów, utwardzono również ciąg pieszy wzdłuż głębokiej części basenu. Bieżącym remontom poddano zaplecze socjalne, szatnie i sanitariaty.

Przypominamy, że basen został zbudowany w roku 1934 w pobliżu rzeczki Kumieli umożliwiającej napełnianie go wodą przez dobudowane po wojnie filtry. Powierzchnia całego terenu 8,7 ha, a lustra wody 3,4 ha. Długość basenu 340 m, szerokość 100 m, a głębokość od 40 do 290 cm. Obiekt zaliczany jest do największych tego typu w Europie. Na terenie rekreacyjnym zlokalizowane są ogólnie dostępne dwa boiska do plażowej piłki siatkowej, boisko do piłki koszykowej i urządzenia do ćwiczeń rekreacyjnych.

Akwen wodny podzielono na dwa sektory dla kąpiących się i do korzystania ze sprzętu pływającego. Sektory oddziela drewniana kładka spacerowa. Dodatkowo w sektorze dla kąpiących niecka basenu do kąpieli z wydzielonymi miejscami dla dzieci i dorosłych.

W sezonie letnim, który potrwa do 31 sierpnia, obiekt będzie otwarty w godzinach od 10.00 – 18.00. Do dyspozycji korzystających z basenu udostępniony zostanie bufet gastronomiczny, pawilon usługowo – socjalny, łazienki, przebieralnie i punkt sanitarny z ciepłą wodą. Czynne będzie również nagłośnienie. Wprawdzie nad bezpieczeństwem kąpiących czuwać będą ratownicy wyposażeni w specjalistyczny sprzęt, to od korzystających z basenu wymagane jest przestrzeganie obowiązującego regulaminu, dostępnego na planszach umieszczonych na obiekcie. Jedną z istotnych zasad regulaminu, jest konieczność opieki dorosłych nad dziećmi przebywającymi na basenie. Przez cały sezon prowadzone będzie systematyczne badanie czystości wody w basenie przez SANEPID. W trakcie sezonu na terenie basenu  zorganizowane zostaną przez MOSiR cykliczne zawody sportowo – rekreacyjne głównie w plażowej piłce siatkowej. Niebawem MOSiR przekaże szczegółowe informacje na ten temat.

Tekst i fot. MOSiR

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x