W Ełku doceniono sportowców – Wodniacy i siłacze na świeczniku

Prezydent Miasta Tomasz Andrukiewicz, odznaczył najlepszych sportowców Ełku, przyznając im 13 stypendiów i 7 nagród pieniężnych. Nagrody przyznane zostały w trzech kategoriach: zawodnikom za prezentowany przez nich poziom ich wysokie wyniki sportowe; trenerom i instruktorom za ich zaangażowanie lub za wysokie wyniki sportowe ich zawodników oraz  klubów (w tym działających w formie stowarzyszenia), związków sportowych, instytucji za wysokie wyniki sportowe lub działalność na rzecz rozwoju kultury fizycznej w Ełku.

Lista stypendystósw i nagrodzonych wraz z ich ważniejszymi osiągnięciami:

 

Łukasz Lemieszko –  zawodnik Ełckiego Klubu Karate Kyokushin:
– I miejsce na Mistrzostwach Polski seniorów
– II miejsce na Mistrzostwach Europy U22

Robert Mielcarek – trójbój siłowy zawodnik Klubu Sportowego Megatron II:
– II miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w Trójboju Siłowym do lat 23
– II miejsce na Mistrzostawach Polski Juniorów w Trójboju Siłowym do lat 20
– II miejsce w Pucharu Polski w Trójboju Siłowym

Mateusz Kowalski – trójbój siłowy zawodnik Klubu Sportowego Megatron II:
– II miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w Trójboju Siłowym do lat 18
– II miejsce na Mistrzostawach Polski Juniorów w Trójboju Siłowym do lat 20
– II miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w Wyciskaniu Leżąc do lat 20

Cezary Mielcarek – trójbój siłowy zawodnik Klubu Sportowego Megatron II:
– III miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 20 w trójboju siłowym
– II miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 20 w Wyciskaniu Leżąc

Mateusz Pilutkiewicz – trójbój siłowy zawodnik Klubu Sportowego Megatron II:
– I miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w Trójboju Siłowym do lat 18
– I miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w Trójboju Siłowym do lat 20

Sebastian Raczkowski – wioślarstwo zawodnik UKS MOS:
– I miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w 2010
– III miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w 2011

Dawid Kamiński – trenujący wioślarstwo zawodnik UKS MOS:
– II miejsce na Długodystansowych Mistrzostwach Polski w 2010
– III miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w 2011

Piotr Krzymiński – wioślarstwo zawodnik UKS MOS:
– I miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w 2010
– I miejsce na Mistrzostwach Polski w Sprincie Wioślarskim w 2010
– I miejsce na Długodystansowych Mistrzostwach Polski w 2010
– III miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w 2011

Łukasz Hińcza – wioślarstwo zawodnik UKS MOS:
– II miejsce na Długodystansowych Mistrzostwach Polski w 2010
– III miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w 2011

Natalia Kulbacka – wioślarstwo zawodnik UKS MOS:
– III miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w 2010
– II miejsce na Mistrzostwach Polski w Sprincie Wioślarskim w 2010

Natalia Jurczyk – wioślarstwo zawodniczka UKS MOS:
– II miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów
– II miejsce na Długodystansowych Mistrzostwach Polski

Martyna Mik – żeglarstwo zawodniczka UKS MOS:
– V miejsce na Łeba Cup
– I miejsce na Złotym Pucharze Mazur
– II miejsce Na Pucharze YKP Gdynia
– III miejsce na Pucharze Pucka
– I miejsce na Pucharze KS „Zatoka”
– VI miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach NSKO

Maciej Falaciński – pływanie zawodnik UKS MOS:
– III miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w 2010
– I miejsce na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów w 2011
– II miejsce na Wielomeczu Pływackim Juniorów
– I miejsce na Trójmeczu Pływackim Juniorów

Nagrody

w kategorii zespół :

Uczniowski Klub Sportowy Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Ełku
– Wioślarstwo
– Pływanie
– Żeglarstwo:

w kategorii Trener / Instruktor

Marcin Święciński – trener UKS MOS

w kategorii zawodnik:

Dominik Golak
Łukasz Lemieszko
Maciej Falaciński
Sebastian Raczkowski
Piotr Krzymiński

Na stypendia i nagrody dla sportowców ełcki ratusz przeznaczył łącznie około 30 tysięcy złotych.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x