W Filharmonii Gala Sportu Warmii i Mazur – Mistrzowie i ich następcy

Po raz kolejny samorząd województwa warmińsko-mazurskiego uhonoruje i wyróżni najlepszych sportowców z regionu.  Gala Sportu rozpocznie się 1 marca o godz. 17 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie. Na uroczystości pojawią się najlepsi sportowcy, trenerzy, olimpijczycy, prezesi wojewódzkich związków sportowych i klubów sportowych, osoby wspierające sport dzieci i młodzieży, dyrektorzy szkół mistrzostwa sportowego, parlamentarzyści, radni sejmiku województwa oraz przedstawiciele samorządów lokalnych. Gospodarzem spotkania będzie marszałek Jacek Protas.

 

– Gala Sportu staje się powoli tradycją, ponieważ spotkanie naszych najlepszych zawodników, ich trenerów i opiekunów odbywa się już po raz trzeci – mówi marszałek województwa. – Podobnie jak  w latach poprzednich, pamiątkowe statuetki i dyplomy trafią do rąk najlepszych juniorów i młodzieżowców. Podczas uroczystości  poznamy również kluby i związki sportowe, które wyróżniają się na tle całego kraju, wręczymy także m. In odznaki ,,Zasłużony dla Warmii i Mazur” osobom, które poprzez swoją działalność znacząco przyczyniły się do rozwoju sportu w naszym regionie.

Ponadto w  filharmonii rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpopularniejszego trenera młodzieżowego 2011 roku, dowiemy się także, które kluby i sportowe związki okręgowe w klasyfikacjach sportu młodzieżowego zdobyły najwięcej punktów.

– Ale nie zapominamy też o zawodnikach występujących już w zawodach seniorskich – dodaje marszałek Jacek Protas.Na Gali Sportu poznamy bowiem sportowców, którzy decyzją zarządu województwa otrzymają nagrody pieniężne oraz stypendia. Finansowe nagrody trafią też do trenerów, którzy na co dzień szkolą naszych medalistów.

Nowością będzie wyróżnienie gmin wiejskich i miejskich oraz miast, których kluby sportowe  zdobyły największą liczbę punktów w klasyfikacji systemu sportu młodzieżowego w 2011 roku – puchary i dyplomy trafią do siedmiu samorządów.

{gallery}warm29{/gallery}

Organizatorzy gali:

samorząd województwa warmińsko-mazurskiego

Warmińsko-Mazurska Federacja Sportu.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x