W „Helenie” wspomnienia i rzeczywistość – Krążek w grze

W Elblągu, pierwsze po wojnie zawody hokejowe zorganizowano przy pomocy wojska w styczniu 1951 roku. Turniej wygrali wojskowi z Elbląga pokonując 5:1 mundurowych z Wrocławia i 4:1 z Modlina. Powstała sekcja hokeistów w KS Stal  i elbląska drużyna wystartowała w rozgrywkach klasy wojewódzkiej Pomorze. Wydarzeniem, nawiązującym do tego historycznego z przed 60 laty, będzie już w sobotę (14 stycznia) turniej hokeja na lodzie o Puchar Prezydenta Elbląga w hali lodowiska MOSiR„Helena”. Z inicjatywą zorganizowana turnieju do elbląskiego MOSiR-u wystąpiła Hokejowa Liga Open.

 

– To już trzeci sezon od momentu powstania ligi – informuje Ireneusz Małachowski, prezes HLO. – W sezonie 2011/2012 w rozgrywkach I ligi uczestniczy 12. drużyn, a w II lidze gra 6. zespołów w formule semi-pro czyli półprofesjonalnie. To daje możliwości gry każdemu, bez podziału na poziom sportowy, narodowość czy płeć. Zawodnicy grający w HLO są na co dzień ludźmi ustabilizowanymi życiowo, prowadzącymi własny biznes, lekarze, prawnicy, inżynierowie, policjanci, żołnierze, rzemieślnicy, studenci, a wszystkich łączy pasja do hokeja na lodzie.

{gallery}helena11{/gallery}

Naszym celem jest propagowanie tej dyscypliny oraz szkolenie dzieci i młodzieży. Jest w Elblągu bardzo dobrze przygotowane do meczów pełnowymiarowe lodowisko i szkółka hokeja dla najmłodszych w UKS Wikingowie, są więc warunki do utworzenia drużyny, która może wystartować w HLO. W elbląskim turnieju o prezydencki puchar wystartują I ligowe drużyny Bydgoski Hokej i Mad Dogs Sopot oraz II ligowy Dragons z Gdańska. Po ostatecznych uzgodnieniach programu turnieju z gospodarzem – Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji można stwierdzić, że nadarza się okazja do sportowych przeżyć o jakich pamiętają tylko najstarsi elblążanie. Zatem zapraszam w imieniu organizatorów na lodowisko MOSiR „Helena” przy ul. Karowej. Sobotni, czterogodzinny show hokejowy rozpocznie się o godz. 14:00, a wstęp na mecze jest wolny – podkreśla prezes Małachowski.

Na zdjęciu: Ireneusz Małachowski, prezes Hokejowej Ligi Open

Tekst i fot. MOSiR

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x