W Igls Mariola Ziętek daleko – Trudno oczekiwać cudów

Mariola Ziętek z UKS Łoś Gołdap zajęła 24 miejsce w piątkowych zawodach Pucharu Narodów w saneczkarstwie. Wyścigi odbyły się na słynnym austriackim torze w Igle istanowiły eliminacje do sobotniego Pucharu Świata. Kryteria były bardzo surowe, bowiem kwalifikowało się tylko 14 zawodniczek, a sztuka ta udała się jednej Polce Ewelinie Staszulonek, która wywalczyła bardzo dobra czwartą pozycję.

Jak ocenić start saneczkarki z Gołdapi? Trudno było oczekiwać cudów. W niedawno zamieszczonym wywiadzie trener klubowy zawodniczki  Mariusz Matławski nie ukrywał, że przygotowania do sezonu poza kadrą, stanowią jedynie namiastkę. Brak przede wszystkim ślizgów treningowych musi odbić się na dyspozycji zwłaszcza w takiej obsadzie, gdzie każda konkurentka ma za sobą po dwieście i więcej prób.

Zgodnie z harmonogramem Mariolę Ziętek czeka jeszcze jedno podejście do Pucharu Świata, a będzie to za tydzień w niemieckim  Wittenbergu.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x