W-M Zrzeszenie LZS z nowym Zarządem – To nadal kuźnia talentów

Rola kultury fizycznej w środowiskach wiejskich i małych miasteczek nie maleje. Oczywiście coraz trudniej jest organizować życie sportowe wśród młodzieży, bo po pierwsze ma ona alternatywę i często gdzieś indziej realizuje swe pasje, a po drugie bariery finansowe coraz bardziej dają znać o sobie. Trudno jednak złamać determinację działaczy i trenerów LZS, którzy wyrośli z tego środowiska i chcą przekazać pałeczkę następcom. W sobotę (26 listopada) podsumowano minioną kadencje Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS  i dokonano wyborów nowego zarządu. Na jego czele stanął senator Marek Konopka.

 

W sobotnich obradach uczestniczyli delegaci wszystkich gmin Warmii i Mazur, gdzie działają i najmniejsze ogniwa i kluby z prawdziwego zdarzenia. Przybyli też zaproszeni goście m. in. Anna Wasilewska – członek Zarządu Województwa, posłowie: Janusz Cichoń i Andrzej Orzechowski oraz Helena Koziej, która reprezentowała Krajowe Zrzeszenie LZS

Prezentacji dokonań w minionej kadencji dokonał sekretarz Zrzeszenia Marek Jaczun. Mamy w regionie kilka sztandarowych klubów i zawodników najwyższej klasy, którzy są reprezentantami kraju. Stanowią oni wzorzec dla innych, bo główną misją Zrzeszenia jest upowszechnianie kultury wśród mieszkańców wsi i małych miasteczek. I ta praca w miejscowościach daleko od szosy trwa. Wielostopniowość imprez wyzwala motywację, zmusza do systematycznego treningu.

Dwanaście najlepszych gmin minionej kadencji zostało nagrodzonych specjalnymi pucharami. Zresztą wyróżnień było więcej. Cztery osoby otrzymały odznaki ministerialne „Za zasługi dla sportu”, siedem – honorową odznakę LZS, dziesięć – zasłużony działacz LZS.

Po 25 latach z funkcji przewodniczącego zrezygnował Waldemar Buszan, któremu delegaci szczególnie podziękowali za tyle lat współpracy. Zresztą pozostał on w Zarządzie, ale o tym później.

Minutą ciszy uczczono pamięć dwóch zmarłych działaczy: Romana Wojnowskiego z Olecka i Marka Sapińskiego z Lubawy – przewodniczącego Komisji Rewizyjnej.

Głos zabrali zaproszeni goście, którzy z jednej strony podkreślali rolę LZS-ów, ich zasługi z drugiej jednak nie taili, że przed Zrzeszeniem trudne chwile, bo kryzys nie oszczędza nikogo.

Nowym przewodniczącym W-M Zrzeszenia LZS został senator Marek Konopka, wiceprzewodniczącymi: Waldemar Buszan (ds. upowszechniania sportu), Ludwik Jaczun (ds. rozwoju sportu) i Benedykt Czarnecki (ds. organizacyjnych). Sekretarzem pozostał Marek Jaczun, funkcje skarbnika pełnić będzie Krzysztof Harmaciński. W Zarządzie jest 11 osób. Do spraw poruszonych podczas Zjazdu powrócimy.

{gallery}lzs26{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x