W Mikołajkach najpopularniejsi żeglarze i piłkarze – Wieczór Michała Morgasia

W VII Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Gminy Mikołajki dominowali żeglarze MKŻ Mikołajki, ale nie brakowało piłkarskich akcentów W kategorii powyżej 18 lat zwyciężył  Michał Morgaś MKŻ), drugi był Łukasz Zakrzewski (MKŻ), trzecie miejsce zajęła załoga Monotypu XV Robert Śliwiński i Jerzy Kulewicz (MKŻ). W kategorii do lat 18 triumfował piłkarz Hetmana Baranowo i żeglarz MKŻ Mikołajki Hubert Banach. Drugie miejsce zajął także piłkarz UKS Hetman Baranowo Oskar Kłos. Na trzecim miejscu znalazł się Mikołaj Mickiewicz z MKŻ Mikołajki. W kategorii trener  wygrał  szkoleniowiec MKŻ Mikołajki Grzegorz Hammerszmidt.

 

Wyniki „dorosłego plebiscytu” ogłoszono podczas Balu Sportowca w hotelu „Robert’s Port” w Starych  W tegorocznej zabawie kluby sportowe i stowarzyszenia zgłosiły szesnastu kandydatów oraz pięciu pretendentów na „trenera roku”.  Głosowanie odbywało się za pośrednictwem smsów. Zainteresowanie było ogromne. Padł kolejny rekord.

Największymi ubiegłorocznymi sukcesami triumfatora  Michała Morgasia było zajęcie czwartego miejsca podczas Mistrzostw Świata i Europy Juniorów w bojerach  oraz piąte miejsce podczas Mistrzostw Polski Juniorów.  Drugi w klasyfikacji Łukasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki) sięgnął po brązowy medal MŚ w bojerach oraz srebrny medal ME.
Trzecie miejsce w tym roku przypadło parze bojerowców MKŻ Mikołajki Jerzy Kulewicz – Robert Śliwiński, którzy startują na 2-osobowym bojerze „Monotyp XV”. 
Oto pełna dziesiątka

1. Michał Morgaś MKŻ Mikołaki) – bojery
2 Łukasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki) – bojery
3 Robert Śliwiński i Jerzy Kulewicz (MKŻ).- bojety-monotyp
4. Karol Bubienko (Kłobuk Mikołajki) – piłka nożna
5. Konrad Żółtowski (MKŻ Mikołajki) – bojery
6. Paweł Miękiszewski (Hetman Baranowo) – piłka nożna
7. Michał Maciorowski (Hetman Baranowo) – piłka nożna
8. Konrad Krasowski (Kłobuk Mikołajki) – piłka nożna
9. Krzysztof Cieśliński (Kłobuk Mikołajki) – piłka nożna
10. Błażej Dziewa (Hetman Baranowo) – piłka nożna

Trenerem roku ponownie został wybrany szkoleniowiec MKŻ Mikołajki Grzegorz Hammerszmidt przed nauczycielem wychowania fizycznego w Gimnazjum Publicznym w Mikołajkach Krzysztofem Kozłowskim i Cezarym Samborskim, trenerem piłkarzy Hetmana Baranowo.
Wyróżnienia otrzymała dwójka pozostałych zgłoszonych trenerów: Marek Zawalich (Kłobuk Mikołajki) oraz Wojciech Brodowski (UKS Atos Woźnice).

Po raz pierwszy wręczono nagrodę  „Najlepszemu działaczowi sportowemu”. Otrzymał ją Tadeusz Stoma.
Przy okazji swe nagrody za ubiegły rok przyznał  Polski Związek Żeglarski.  Wyróżnionym zawodnikiem został Michał Morgaś, a trenerem Grzegorz Hammerszmidt.

Wcześniej w sali widowiskowej Centrum Kultury „Kłobuk” w Mikołajkach nastąpiło rozstrzygnięcie VII Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera miasta i gminy Mikołajki w kategorii do 18 lat.
Pierwsze miejsce w tym roku zajął utalentowany piłkarz drużyny UKS Hetman Baranowo i żeglarz MKŻ Mikołajki Hubert Banach. Drugie miejsce zajął także piłkarz UKS Hetman Baranowo Oskar Kłos. Na trzecim miejscu znalazł się Mikołaj Mickiewicz z MKŻ Mikołajki.

{gallery}mik30{/gallery}

Fot Kornel Art Factory (O sporcie w Mikołajkach)

Oto „złota” dziesiątka młodzieżowców

1 Hubert Banach (UKS Hetman Baranowo i MKŻ Mikołajki)
2 Oskar Kłos (UKS Hetman Baranowo)
3 Mikołaj Mickiewicz  (MKŻ Mikołajki)
4. Krystian Zadroga (UKS Hetman Baranowo)
5. Rafał Kudlak (UKS Hetman Baranowo)
6. Michał Kozłowski (MKŻ Mikołąjki)
7. Patryk Kostyk (UKS Hetman Baranowo)
8. Paweł Jakubowski (MKŻ Mikołajki)
9. Jakub Śniadach (Kłobuk Mikołajki)
10.Kamil Zawalich (Kłobuk Mikołajki)

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x