W Mrągowie Święto Kultury Ulicznej – Młodzież z inicjatywą

W sobotę (18 sierpnia) plac Unii Europejskiej w Mrągowie będzie miejscem prawdziwego święta kultury ulicznej. Mrągowskie Stowarzyszenie Inicjatyw Sportowych zaprasza na Street Event 2012 – muzyczno-sportową imprezę, w ramach której organizowane są między innymi warsztaty i pokazy taneczne, występy DJ-ów i konkursy. Nie zabraknie też sportowych emocji – na boisku zmierzą się finaliści turnieju Street Football, wcześniej zaś będzie można obejrzeć zmagania ich młodszych kolegów. Rozpoczęcie imprezy o 10:45, finał piłki ulicznej zaplanowany jest na godzinę 13:00. Wstęp na imprezę i udział w warsztatach bezpłatne.

 

Mrągowskie Stowarzyszenie Inicjatyw Sportowych to oparta na wolontariacie młoda organizacja pozarządowa stawiająca sobie za cel promowanie sportu w aspekcie społecznym. Wspierana przez unijny program „Młodzież w działaniu” oraz we współpracy z instytucjami kulturalnymi i samorządami, jest odpowiedzialna za szereg projektów sportowo-rekreacyjnych, m. in. Street Football i NMR Streetball Challange. Choć powstało niedawno, MSIS zdążyło realizować swoje projekty nie tylko w Polsce, ale, dzięki partnerstwu z siostrzanymi organizacjami zza granicy, również w Niemczech, Serbii, czy Finlandii.

Organizowany w Mrągowie Street Event to część projektu Stowaryszenia „2.1 Sport zmienia”, który , jak piszą autorzy, „w praktyczny sposób pokazuje efekty zaangażowania młodzieży w wolontariat sportowy”. Wszystkich, którzy chcą zobaczyć te efekty na własne oczy, twórcy projekty wraz z Burmistrzem Miasta Mrągowo, zapraszają jutro rano na Plan Unii Europejskiej.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x