W tym szczególnym dniu – PAMIĘTAMY!

Dzień 1 listopada – Wszystkich Świętych wolny jest od imprez sportowych, zamiast na areny zmagań zawodników udajemy się na cmentarze by i ciszy i spokoju złożyć hołd tym, którzy od nas odeszli. Myślimy o Nich przywołując wspomnienia: ich witalność, poświecenie i pasję, którym zostali pochłonięci do reszty. W mijającym roku pożegnaliśmy wiele osób, które kształtowały nasze sportowe życie w regionie.

 

 

MAŁGORZATA PLICHTA – wspaniała zawodniczka i jeszcze lepsza trenerka olsztyńskich gimnastyczek., która każdą chwile spędzała na sali by przygotować swe podopieczne do jednej z najtrudniejszej z dyscyplin . Wiedza , doświadczenie i pasja. Wszystkie cechy łączyła w jedna całość ucząc swoje zawodniczki systematyczności i…cierpliwości. Kontynuowała tradycje rodziców i przysposobiła swoją córkę Paulę do sportowego mistrzostwa.

 

SŁAWOMIR IGNATOWSKI – jeśli ktoś pamięta potęgę sportu szczycieńskiego, musi to kojarzyć właśnie z Nim. Sternicy Wyższej Szkoły Policji w promowaniu sportu na uczelni widzieli jej szanse zaistnienia w kraju. Był czas, kiedy w jednym sezonie w małym miasteczku na Warmii funkcjonowały zespoły II-ligowe w piłce nożnej, siatkówce i koszykówce. Pan Sławek był blisko tych sportowców czasami przybyłych z daleka. Zawsze mogli znaleźć w Nim oparcie i grać dla szczytna jak najlepiej potrafią.

 

FRANCISZEK SROCZYK – związany całe życie ze środowiskiem akademickim, osoba mająca ogromny wpływ na rozwój naszego sztandarowego klubu w Olsztynie i regionie AZS-u Olsztyn. Potrafił wyważyć proporcje między sportem wyczynowym i masowym wśród studentów. Starał się rozwijać wszystkie dyscypliny, nawet te mniej popularne w naszym środowisku. A przy tym archiwista sportowego życia uczelni z Kortowa, co dał w wyraz w wielu cennych publikacjach.

 

Pamiętamy o Nich i wielu innych. Historia i tradycja w sporcie to rzecz bezcenna.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x