WAMA-SPORT Historia – Życie sportowe w Kortowie (1979)

Fot.ilustracja

Na uczelnianej konferencji sprawozdawczo-wyborczej AZS podsumowano w Akademii Rolniczo-Technicznej dokonania sportowców studenckich w dwóch ostatnich latach. Działacze określili również zadania na najbliższą przyszłość i wybrali nowy zarząd, którego prezesem został prorektor do spraw dydaktyki i wychowania prof. dr hab. Andrzej Hopfer. Wybrano także delegatów na Krajową Naradę Aktywu Sportowego SZSP-AZS.

Na konferencję nasz AZS przyszedł ze sporymi osiągnięciami – mówi mgr Franciszek Sroczyk kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu. Pięknym sukcesem naszych zawodników zakończyły się bojerowe mistrzostwa świata w Stanach Zjednoczonych. Mamy drużynowe mistrzostwo w klasie Finn. Wicemistrzem Polski w tej klasie jest Tomasz Rumszewicz, mistrzem juniorów Andrzej Szadziewicz. Od wielu lat wiedziemy prym w krajowej rywalizacji dziewięciu akademii rolniczych kraju. IX mistrzostwa nie były wyjątkiem. Sportowcy naszej uczelni zdobyli medale w ośmiu dyscyplinach. Niezłe warunki jakie ma miasteczko studenckie stwarzają możliwości organizowania imprez masowych. W br jesteśmy gospodarzami imprez w piłce siatkowej i żeglarstwie mistrzostw Polski akademii rolniczych oraz tradycyjnych międzynarodowych zawodów hippicznych.

Dyscyplina wzbudzającą największe zainteresowanie studentów jest siatkówka. Z tego względu kładziemy szczególny nacisk na masowość tej dyscypliny sportu. Ostatnie niepowodzenia naszej drużyny związane były z odejściem trzech wiodących zawodników: Iwaniaka, Lubiejewskiego i Baranowicza. Jest to jednak kryzys chwilowy. Wierzę w Leszka Dorosza – trenera siatkarzy.

Obraz sportu na uczelni kortowskiej nie byłby pełny bez wspomnienia o naszych niedostatkach, zwłaszcza w stanie bazy. Uczelnia dysponuje małą powierzchnią krytych obiektów. Hala sportowa zaspokaja potrzeby studentów w zaledwie 30 procentach, w sekcjach wyczynowych ok. 15 procentach. Wskazane byłoby również rozbudowanie bazy sportów wodnych nad jeziorem Kortowskim.

Janusz Kraziński (MWD)

Tekst zamieszczony w Gazecie Olsztyńskiej 2 kwietnia 1979 roku był przechowywany w archiwum red. Janusza Poryckiego

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

AZS UWM Olsztyn historia Kortowo Olsztyn sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x