Warmia i Mazury Senior Games 2012 – Nigdy nie jest za późno

Na konferencji prasowej w Warszawie organizatorzy zawodów Warmia Mazury Senior Games 2012 zachęcali do uczestnictwa we wrześniowej rywalizacji. W konferencji brali udział przedstawiciele samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, także  współorganizatorzy imprezy z samorządów Olsztyna, Iławy, Lidzbarka Warmińskiego oraz Ornety. Nie zabrakło również Jacka Wszoły – Ambasadora zawodów, legendarnego lekkoatlety, który włączył się w promocję przedsięwzięcia. Gościem specjalnym konferencji był pochodzący z Olsztyna Krzysztof Hołowczyc, jeden z najbardziej znanych kierowców rajdowych w Polsce, którego śmiało można nazwać ambasadorem Warmii i Mazur.

 

– Nasze zawody można nazwać igrzyskami osób dojrzałych – powiedział w Warszawie marszałek Jacek Protas. – Pomysł narodził się dzięki bardzo dobrym kontaktom z przyjaciółmi z Holandii. Długo nie zastawialiśmy się nad przeniesieniem tego pomysłu na Warmię i Mazury, możemy przecież pochwalić się obiektami sportowymi na europejskim poziomie. Dlaczego tego faktu nie wykorzystać? Ponadto trzeba pamiętać, że Warmia Mazury Senior Games to jednak nie tylko sportowe zmagania, ale również okazja do spędzenia wolnego czasu w naszym regionie.

Kilka tygodni temu pomoc w promocji imprezy zadeklarował znany lekkoatleta, olimpijczyk z Moskwy i Montrealu, Jacek Wszoła. – Warmię i Mazury wspominam z sentymentem, wielokrotnie przebywałem tam na zgrupowaniach przed najważniejszymi dla mnie zawodami – powiedział dziennikarzom sportowiec. – Po zakończeniu mojej przygody z lekką atletyką nadal chcę promować tę dyscyplinę sportu, ważne jest także aktywne spędzanie wolnego czasu. Warmia Mazury Senior Games to doskonałe zawody właśnie dla mojego pokolenia. Im jesteśmy starsi tym bardziej doceniamy tego typu inicjatywy.

Do aktywnego spędzania wolnego czasu, zwłaszcza na Warmii i Mazurach, zachęcał podczas konferencji także Krzysztof Hołowczyc. – Nas, aktywnych sportowców, trudno odzwyczaić od aktywności fizycznej – powiedział znany rajdowiec. – Chcemy jednak do tego namówić także inne osoby.  Gdziekolwiek jestem zawsze mówię o naszym pięknym regionie, a teraz dochodzi do tego rywalizacja sportowa, która jest mi przecież bardzo bliska.

{gallery}game4{/gallery}
Warmia Mazury Senior Games 2012
W zawodach, które odbędą się na Warmii i Mazurach od 10 do 16 września, może wziąć udział każdy – wystarczy mieć ukończone 50 lat. Wszyscy chętni mogą sprawdzić swoje umiejętności i poczuć smak współzawodnictwa w lekkiej atletyce, badmintonie, żeglarstwie, pływaniu, siatkówce halowej, siatkówce plażowej, tenisie stołowym, piłce nożnej, brydżu sportowym, tenisie oraz golfie. Zmagania odbędą się na najnowocześniejszych obiektach  w Olsztynie, Iławie, Lidzbarku Warmińskim, Ornecie oraz Naterkach, gdzie na co dzień rywalizują zarówno zawodowcy, jak i amatorzy.

Więcej informacji na stronie www.seniorgames2012.org

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x