Warmia i Mazury Senior Games 2012 – Życie zaczyna się po…pięćdziesiątce

Zawody Warmia Mazury Senior Games odbędą się w naszym regionie od 10 do 16 września 2012 roku. Mimo, że zapisy do turnieju trwają dopiero od tygodnia, na liście startowej nie brakuje międzynarodowego towarzystwa. Swój udział potwierdzają nie tylko zawodnicy z Polski, ale również w Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemiec czy Belgii. Co prawda cykliczne imprezy dla seniorów odbywają się na świecie od ponad 25 lat, ale aktywni Europejczycy z pokolenia 50+ mieli okazję poznać smak współzawodnictwa dopiero w 2009 roku. Miejscem zmagań w 17 konkurencjach była Holandia. We wrześniu zawodnicy spotkają się tym razem na Warmii i Mazurach.

 

 Rywalizować będą w 11 dyscyplinach – w pływaniu, piłce nożnej, brydżu sportowym, żeglarstwie (w Olsztynie), tenisie, siatkówce halowej i plażowej (w Iławie), lekkiej atletyce, tenisie stołowym (w Lidzbarku Warmińskim), badmintonie (w Ornecie) oraz golfie (w Naterkach).

 W sporcie nie liczy się wiek…

Tę teorię mogą potwierdzić reprezentanci Warmii i Mazur, którzy od lat rywalizują na krajowych i międzynarodowych arenach. Marianna Biskup z Elbląga startuje w większości imprez lekkoatletycznych halowych i plenerowych organizowanych z myślą o weteranach. I – co najważniejsze – przywozi z nich najcenniejsze medale bądź ciągle ustanawia nowe rekordy. W najbliższym czasie szkoleniowiec miejscowego Truso reprezentować będzie Polskę w kwietniowych halowych mistrzostwach świata. Na międzynarodowej arenie swoje umiejętności lekkoatletyczne demonstruje również olsztynianka Krystyna Pieczulis. Brała m.in. udział w World Masters Games w Australii – igrzyskach olimpijskich dla byłych zawodników, nie zrywających kontaktu ze sportem.

{gallery}games24{/gallery}

 Młodsze pokolenie nadal zawstydza Bolesław Krawczyk, który może pochwalić się rekordem świata w 24-godzinnej jeździe na rowerze. Jego wynik został wpisany do Księgi Guinnesa. Jednak kolarstwo to nie jedyna pasja olsztynianina, bowiem nadal doskonale radzi sobie w smoczych łodziach, na łyżwach, w tenisie stołowym,  żeglarstwie, tańcu czy pływaniu.

 Stolica Warmii i Mazur od kilkudziesięciu lat nosi miano „kolebki polskiej siatkówki”. Nic w tym dziwnego, ponieważ stąd wywodzą się bądź tutaj mieszkają czołowi zawodnicy. Stanisław Iwaniak w przeszłości zdobywał medale mistrzostw Polski z AZS-em oraz stawał na podium mistrzostw Europy z narodową reprezentacją. Dzisiaj jest miłośnikiem golfa i najwięcej wolnego czasu spędza właśnie na polu w Naterkach. Z  kolei Piotr Koczan, który także występował w reprezentacji Polski, kilkanaście lat temu „zaczepił” w naszym województwie plażową odmianę tej dyscypliny sportu.

 Nie brakuje także amatorów aktywności fizycznej. Jest nim choćby mieszkający w Elblągu Wiesław Siółkowski. Emerytowany strażak pod koniec ubiegłego roku brał udział w „olimpiadzie służb mundurowych”, które odbyły się w Nowym Jorku (zdobył brązowy medal w półmaratonie).

 Z pewnością rok 2012 jest szczególny dla zawodników, którzy znaleźli się w zaszczytnym gronie 50-latków. Wśród nich są znakomici sportowcy – żeglarz Karol Jabłoński oraz kierowca rajdowy – Krzysztof Hołowczyc. I najważniejsze, że obydwaj nadal liczą się w międzynarodowych zmaganiach i nie myślą jeszcze o zakończeniu bogatej w sukcesy kariery.

 Wybitnych sportowców z pokolenia 50+ pochodzących z naszego regionu można wymieniać godzinami, podobnie zresztą, jak pojedynczych imprez z myślą o nich organizowanych. Ich poczynania będziemy mogli już niedługo oglądać w zawodach Warmia Mazury Senior Games 2012 (elektroniczne zgłoszenia za pośrednictwem strony internetowej www.seniorgames2012.org)

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x