Warmia Mazury Senior Games 2012 – Jacek Wszoła wybrał golf

Od końca lipca miłośnicy sportu trzymają kciuki za występy olimpijczyków w Londynie. O sobie nie dają zapominać również zawodnicy, którzy w przeszłości brali udział w tej najważniejszej imprezie. Wielu z nich przygotowuje się obecnie do startów w międzynarodowych zawodach dla weteranów – Warmia Mazury Senior Games 2012. Jednym z nich jest Jacek Wszoła, znakomity lekkoatleta, który dwukrotnie brał udział w igrzyskach w konkurencji skoku wzwyż. W 1976 roku w Montrealu był bezkonkurencyjny, natomiast cztery lata później w Moskwie sięgnął po srebrny medal.

 

Po zakończeniu sportowej kariery nie zrezygnował jednak z aktywności fizycznej, bowiem w Birmingham (1997 rok) stanął na najwyższym stopniu podium halowych mistrzostw Europy weteranów w kategorii wiekowej 40-44 lata.

Po latach przerwy olimpijczyk ponownie zapowiedział powrót do sportowych zmagań. W połowie września weźmie udział w międzynarodowych zawodach Warmia Mazury Senior Games 2012, które skierowane są przede wszystkim do pokolenia 45+. Zaskoczenie jest tym większe, że jego poczynań nie będziemy śledzić na stadionie lekkoatletycznym w Lidzbarku Warmińskim, ale na polu golfowym w Naterkach. Pasją do tej dyscypliny, która w 2016 roku zostanie włączona do rywalizacji podczas igrzysk w Rio de Janeiro, zaraził się ponad cztery lata temu. Efektem było zdobycie tzw. „zielonej karty”, potwierdzającej uzyskanie podstawowych umiejętności gry. W przeszłości uczestniczył co prawda w kontrolnych sparingach, jednak dotąd nie miał okazji sprawdzić swoich umiejętności w oficjalnym turnieju.

– Nie mam bladego pojęcia na co mnie stać, ale golf sprawia mi naprawdę wielką przyjemność – przyznaje zainteresowany. – Z pewnością zaskoczę w tym miejscu wiele osób, ale spośród wszystkich dyscyplin z Warmia Mazury Senior Games golf jest mi po prostu najbliższy. Wykluczyłem moją koronną dyscyplinę, bowiem z tyłu głowy ciągle mam swój obraz ciała nad poprzeczką. Lekka atletyka wymaga solidnych przygotowań, które trwają przynajmniej kilka miesięcy. Jeżdżę na rowerze, biegam i chodzę na siłownię, ale to zupełnie inny wysiłek fizyczny. A tych, którzy twierdzą, że w golfie nie trzeba mieć odpowiedniej kondycji, zapraszam na pole. Proszę mi uwierzyć, że pokonanie dystansu od 4 do 5 kilometrów z torbą ważącą od kilku do kilkunastu kilogramów w pełnym skupieniu nie jest prostą sprawą.

Turniej w golfa w Naterkach potrwa od 10 do 16 września.

{AdmirorGallery}games3{/AdmirorGallery}

Warmia Mazury Senior Games 2012
W sportowej imprezie, która odbędzie się od 10-16 września w Olsztynie, Iławie, Lidzbarku Warmińskim, Naterkach oraz Ornecie, mogą wziąć udział osoby z pokolenia 45+ (dyscypliny indywidualne) oraz 40+ (dyscypliny zespołowe-siatkówka halowa, piłka nożna). Zawodnicy z całego świata staną do walki o medale i prestiż w 11 dyscyplinach (piłka nożna, pływanie, brydż sportowy, żeglarstwo, tenis, siatkówka halowa i plażowa, badminton, lekka atletyka, tenis stołowy oraz golf). Organizatorzy przygotowali również możliwość udziału w trzech dyscyplinach rekreacyjnych – maratonie rowerowym, strzelanie do rzutków oraz zawodach strzeleckich. Elektroniczna rejestracja potrwa do 31 sierpnia 2012. Szczegółowe informacje o imprezie znajdują się na stronie internetowej www.SeniorGames2012.org.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x