Warmia Mazury Senior Games 2012 – Okno na świat

To będzie wyjątkowa impreza. W przyszłym roku od 10 do 16 września w trzech miastach województwa warmińsko-mazurskiego; Olsztynie, Iławie i Lidzbarku Warmińskim odbędą się zawody pod nazwą Warmia Mazury Senior Games 2012. Jest to kontynuacja idei zrodzonej przed dwoma laty w Holandii, gdzie zorganizowano igrzyska z udziałem ponad 2 tysięcy sportowców z 26 krajów Europy i Stanów Zjednoczonych. Pomysł okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, bowiem wiele osób po 50 roku życia chce uprawiać sport i rywalizować z rówieśnikami.

 

Samorząd Warmii i Mazur chętnie wziął na siebie rolę organizatora, widząc w tym nie tylko aspekt promocyjny, ale również odpowiedź na inicjatywę Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej o ustanowieniu w 2012 roku Europejskiego Ruch Aktywności Osób Starszych W najbliższym czasie dojdzie do powołania Kontynentalnego Stowarzyszenia Senior Games, które może w przyszłości aplikować o środki z Unii Europejskiej

Oczywiście Urząd Marszałkowski skorzysta z możliwości takiego dofinansowania, ale wiele kosztów poniosą sami uczestnicy opłacając startowe i pobyt na imprezie. Tradycją się stało, że zawodnicy przyjeżdżają z rodzinami i znajomymi, dlatego wspominaliśmy nie bez kozery o aspekcie promocyjnym.

Partnerami Samorządu Wojewódzkiego w tym przedsięwzięciu będą: Olsztyn, Iława i Lidzbark Warmiński, miasta o dużym w skali regionu potencjale sportowym, posiadające obiekty o odpowiednim standardzie do przeprowadzenia zawodów na tak wysokim poziomie. Do projektu miała włączyć się także Ostróda, ale w tym samym czasie zaplanowane są tam wielkie targi meblarskie, co w znacznym stopniu obciąży bazę hotelową i gastronomiczną.

W poniedziałek (26 września) uczestnicy projektu: Warmia Mazury Games podpisali listy intencyjne, które są aktem woli w realizacji tego ciekawego zadania. Marszałek Jacek Protas, wiceprezydent Olsztyna: Małgorzata Bogdanowicz-Bartnikowska, burmistrz Iławy: Włodzimierz Ptasznik i burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Artur Wajs sygnując pismo wyrazili nadzieję, że impreza spełni wszystkie oczekiwania i jej uczestników, i organizatorów.

Włodzimierz Ptasznik nie ukrywał, że jeszcze kilka lat temu Iława nie byłaby gotowa do przeprowadzenia zawodów na takim poziomie. Ostatnio jednak powstało wiele obiektów sportowych, które są wypadkowa inicjatywy własnej popartej dofinansowaniem z Unii Europejskiej.

Ustalono już, że w Olsztynie odbędzie się rywalizacja w żeglarstwie, golfie, brydżu sportowym, pływaniu, w Iławie spotkają się siatkarze (hala i plaża), tenisiści, w Lidzbarku Warmińskim: tenisiści stołowi, lekkoatleci, badmintoniści. W tym samym czasie w Elblągu ma się odbyć międzynarodowa konferencja poświęcona tematyce Senior Games.

{gallery}games26{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x