Warmia Mazury Senior Games 2012 – Tenis i pchnięcie kulą atutami Marszałka

Jeszcze do końca sierpnia można zgłaszać udział do zawodów Warmia Mazury Senior Games 2012. Przed międzynarodową sportową imprezą formę szlifuje Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego i gorąco zachęca do tego innych. Jacek Protas od wielu lat jest miłośnikiem aktywności fizycznej. Zdecydował się na start w dwóch konkurencjach. Poczynania marszałka będzie można oglądać na kortach tenisowych w Iławie oraz na stadionie lekkoatletycznym w Lidzbarku Warmińskim. O najwyższe pozycje podczas turnieju „królowej sportu” stanie do rywalizacji w konkursie pchnięcia kulą.

 

– Kiedy się dowiedziałem, że wiek pozwala mi na udział w Warmia Mazury Senior Games, od razu zdecydowałem się na startprzyznaje marszałek Jacek Protas.Dokładnie przeanalizowałem poszczególne dyscypliny i uznałem, że rywalizacja w tenisie oraz lekkiej atletyce sprawi mi największą przyjemność. Wszyscy mieszkańcy naszego regionu są gospodarzami tej imprezy, dlatego zachęcam do uczestnictwa w zawodach. Pokażmy zawodnikom z Polski, Europy i świata, że województwo warmińsko-mazurskie słynie nie tylko z walorów turystycznych, ale także mieszkają tu prawdziwi miłośnicy aktywności fizycznej. Oczywiście, w sporcie liczą się medale oraz wyróżnienia, jednak przy okazji pamiętajmy przede wszystkim o dobrej zabawie. Mam nadzieję, że zmagania dla seniorów w niedługim czasie staną się jedną ze sportowych wizytówek naszego uroczego regionu.

Mieszkańców Warmii i Mazur chętnych do uczestnictwa we wrześniowym wydarzeniu przybywa z dnia na dzień. Do tej pory brylują przede wszystkim sportowcy z Olsztyna, Iławy, Lidzbarka Warmińskiego, Ornety, Naterek, Jezioran, Olecka, Bartoszyc, Nidzicy, Rudzienic, Stawigudy, Ostródy, Dywit, Morąga, Starzykowa, Nowej Wsi, Budr, Łukty, Elbląga, Giżycka, Fromborka, Płośnicy, Kieźlin, Pisza, Pieniężna oraz Kętrzyna. Dla nich Warmia Mazury Senior Games to idealna okazja, by zmierzyć się zawodnikami z Holandii, Rosji, Estonii, Niemiec, Belgii, Litwy, Szwecji, Stanów Zjednoczonych czy Kanady. Wszyscy zawodnicy swoje umiejętności będą mogli skonfrontować z aktualnymi medalistami międzynarodowych imprez czy byłymi uczestnikami igrzysk olimpijskich. W przeszłości niejednokrotnie olimpijskich wzruszeń dostarczali nam m.in. Jacek Wszoła, Leszek Kucharski, Urszula Styranko-Szubzda, Ryszard Szparak, Tomasz Rumszewicz czy Piotr Koczan, których teraz zobaczymy na naszej imprezie.

Ostateczną listę uczestników tegorocznych zmagań w Warmia Mazury Senior Games 2012 poznamy na początku września.

Warmia Mazury Senior Games 2012

W sportowej imprezie, która potrwa od 10 do 16 września w Olsztynie, Iławie, Lidzbarku Warmińskim, Naterkach oraz Ornecie, mogą wziąć udział osoby z pokolenia 45+ (dyscypliny indywidualne) oraz 40+ (dyscypliny zespołowe-siatkówka halowa, piłka nożna). Zawodnicy z całego świata staną do walki o medale i prestiż w jedenastu dyscyplinach (piłka nożna, pływanie, brydż sportowy, żeglarstwo, tenis, siatkówka halowa i plażowa, badminton, lekka atletyka, tenis stołowy oraz golf). Organizatorzy przygotowali również możliwość udziału w trzech dyscyplinach rekreacyjnych – maratonie rowerowym, strzelaniu do rzutków oraz zawodach strzeleckich. Elektroniczna rejestracja potrwa do 31 sierpnia 2012 roku.

Szczegółowe informacje o imprezie znajdują się na stronie internetowej www.SeniorGames2012.org.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x