Warmia Mazury Senior Games z gwiazdami – B. Krawczyk i R. Szparak

Po olimpijczykach: Jacku Wszole, Leszku Kucharskim, Urszuli Styrance-Szubzdzie i Tomaszu Rumszewiczu swój udział w imprezie Warmia Mazury Senior Games zapowiedzieli inni znani sportowcy Na liście startowej wrześniowych zawodów pojawili się kolejne gwiazdy - Ryszard Szparak oraz Bolesław Krawczyk. Wagę zbliżających się zmagań docenił także Prezydent Bronisław Komorowski, który zawody objął honorowym patronatem. Grono znakomitych sportowców, którzy zdecydowali się na występy w zawodach dla pokolenia 45+, powiększa się z dnia na dzień.

Lekkoatleta Ryszard Szparak to znakomity płotkarz, uczestnik Igrzysk w Moskwie.. W czołówce kończył zmagania w mistrzostwach Europy (4. miejsce w sztafecie 4x400m, 5. pozycja na 400 m ppł.), natomiast w 1983 roku zajął trzecie miejsce w Pucharze Europy. W tym samym roku był ponadto finalistą mistrzostw świata w Helsinkach. Jego osiągnięcia docenił Track&Field News, magazyn prowadzący rankingi najlepszych zawodników w lekkiej atletyce – Szparak dwukrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce specjalistów na 400 m ppł. W Warmia Mazury Senior Games 2012 wystartuje na dystansach 400 oraz 800 m.

– Przede wszystkim ponownie chcę poczuć atmosferę zawodów sportowych – przyznaje wielokrotny medalista Polski. – Po zakończeniu kariery naprawdę brakuje tego uczucia. Przez długie lata nie za bardzo garnąłem się do aktywności fizycznej, jednak obecnie staram się biegać przynajmniej raz w tygodniu. Spotykamy się wspólnie ze znajomymi na stadionie lekkoatletycznym i mamy naprawdę niezłą zabawę. Mam nadzieję, że podobnie będzie podczas Warmia Mazury Senior Games 2012.

Środowisko sportowe od wielu lat swoimi osiągnięciami lubi zadziwiać olsztynianin Bolesław Krawczyk, który w wielu dyscyplinach „bije” na głowę znacznie młodszych kolegów. O jego największych dokonaniach miłośnicy sportu usłyszeli w 2004 roku, kiedy pobił rekord świata w jeździe na rowerze przez 24 godziny. Uzyskany wynik zdołał również poprawić w 2005 oraz w 2008 roku. 60-latek jest również medalistą najważniejszych międzynarodowych imprez w smoczych łodziach. Z powodzeniem startuje ponadto w tenisie stołowym oraz tańcu towarzyskim, gdzie odpowiednio stanął na najwyższym stopniu podium oraz wywalczył brązowy medal w mistrzostwach Polski nauczycieli. Jakby tego było mało, trenuje na pływalni, jeździ na łyżwach i nartach biegowych.

– Od najmłodszych lat mam rywalizację we krwi – śmieje się Bolesław Krawczyk. – W swoich zbiorach posiadam nawet wycinki z gazet, kiedy w wieku trzech lat uczestniczyłem w olsztyńskich zawodach na hulajnodze. Nie liczą się dla mnie nagrody, ale udział i kolejne zwycięstwa. Chcę samemu sobie udowodnić, że mimo upływającego czasu ciągle można coś osiągnąć na arenach sportowych.

Bolesława Krawczyka podczas Warmia Mazury Senior Games 2012 zobaczymy na pływalni w Olsztynie oraz przy stole do tenisa stołowego w Lidzbarku Warmińskim.

Warmia Mazury Senior Games 2012

W sportowej imprezie, która potrwa od 10 do 16 września w Olsztynie, Iławie, Lidzbarku Warmińskim, Naterkach oraz Ornecie, mogą wziąć udział osoby z pokolenia 45+ (dyscypliny indywidualne) oraz 40+ (dyscypliny zespołowe: siatkówka halowa, piłka nożna). Zawodnicy z całego świata staną do walki o medale i prestiż w jedenastu dyscyplinach (piłka nożna, pływanie, brydż sportowy, żeglarstwo, tenis, siatkówka halowa i plażowa, badminton, lekka atletyka, tenis stołowy oraz golf). Organizatorzy przygotowali również możliwość udziału w trzech dyscyplinach rekreacyjnych – maratonie rowerowym, strzelaniu do rzutków oraz zawodach strzeleckich. Elektroniczna rejestracja potrwa do 31 sierpnia 2012 roku. Szczegółowe informacje o imprezie znajdują się na stronie internetowej www.SeniorGames2012.org.

Zawody Warmia Mazury Senior Games odbywają się pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x