Wigilijna wieczerza w ESK Nestora – Tradycja rzecz święta

Tradycję spotkań integracyjnych przy wigilijnym stole od początku powstania pielęgnuje Elbląski Sportowy Klub Nestora. W miniony czwartek ponad 70 członków stowarzyszenia po 60-tym roku życia zasiadło do wigilijnego stołu w kawiarni „U aktorów”. Prezes ESK Nestora Marian Kulesza powitał przybyłych, a wśród nich Grzegorza Nowaczyka, prezydenta Elbląga, Grażynę Kluge, wiceprezydent miasta, Jerzego Wcisła, przewodniczącego Rady Miasta i Dorotę Pawłow, dyrektor Departamentu Sportu UM.

 

Odznaką „Za Zasługi dla Sportu” przyznaną przez Minister Sportu i Turystyki uhonorowano Eugeniusza Szampa, członka ESK Nestora, a przede wszystkim życzliwie wspierającego działalność elblążanina. Przekazano również kilka pisemnych podziękowań dla osób wspierających stowarzyszenie.

Nawiązując do tego, prezydent Grzegorz Nowaczyk podkreślił wyjątkową samodzielność ESK Nestora, organizacji, która nie korzystając z finansowego wsparcia instytucji państwowych, samorządowych, potrafi członkom stowarzyszenia zorganizować tak wiele różnorodnych imprez, spotkań historyczno – wspomnieniowych. Ponadto dodatkowo pielęgnuje pamięć o sportowcach, którzy odeszli ustawiając na ich mogiłach w Święto Zmarłych znicze z napisem „Człowiekowi sportu”.

Prezydent przedstawił także kluczowe informacje o dokonaniach samorządu w rozwoju bazy sportowej w mieście i planowanych zamierzeniach w tym zakresie, złożył też zgromadzonym życzenia świąteczne i noworoczne.

Atmosferę zbliżającego się Bożego Narodzenia podkreśliło dzielenie się opłatkiem i wzajemne składanie życzeń. Po tym szczególnym wydarzeniu, uczestnicy wieczerzy zasiedli do wigilijnego stołu.

Andrzej Minkiewicz, rzecznik prasowy ESK Nestora

{AdmirorGallery}adrian12{/AdmirorGallery}

Fot. UM Elbląg

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x