WOŚP – To hasło jednoczy wszystkich

W niedzielę cała sportowa Polska włączyła się do akcji Jerzego Owsiaka – Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tysiącach hal odbywały się imprezy sportowo rekreacyjne połączone z kwestami i licytacjami by tylko wesprzeć piękna inicjatywę. Odwiedziliśmy dwie imprezy w Lidzbarku Warmińskim i hali Urania w Olsztynie.

 

 W sali sportowej przy ul. Polnej w Lidzbarku Warmińskim królował tenis stołowy. Po raz trzeci zorganizowano turniej mikstowy z udziałem znanych ludzi polityki, samorządów i mediów oraz zawodniczek miejscowej sekcji pingponga, które reprezentują już najwyższy poziom. Pomysł znakomity bowiem osiem pań i dziewcząt dolosowywało do par mikstowych swoich partnerów. I ta ceremonia przyniosła nie mniej emocji niż same pojedynki.

Skojarzone w ten sposób miksty rozegrały błyskawiczny turniej systemem pucharowym. Wyniki nie były zaskoczeniem Zwyciężył Janusz Mucha, starosta lidzbarski, którego partnerką była najlepsza zawodniczka superligi Chinka Qian Wang. W finale pokonali parę: Tomasz Szeremeta (TVP)-Anna Zielińska w dwóch setach. W drugiej partii faworyci znaleźli się w poważnych opałach, ale wybronili setbole i zwycięsko zakończyli mecz.

Oto kolejność turnieju mikstowego:

1 Janusz Mucha-Qian Wang

2 Tomasz Szeremeta-Anna Zielińska

3 Marek Chyl-Monika Pietkiewicz

4 Mariusz Bojarowicz-Alicja Czarnomska

5 Janusz Cichoń-Małgorzata Stramowska

6 Artur Dryhynycz-Maja Krzewicka

7 Jacek Protas-Zuzanna Woźniak

8 Artur Wajs-Anna Urbańczyk

Turniej mikstowy był atrakcyjnym punktem programu, ale nie mniej emocjonująca okazała się licytacja przedmiotów, z której dochód miał zasilić Fundusz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aukcję, podobnie jak przebieg zawodów sportowych, prowadził znany konferansjer imprez kabaretowych Piotr Bałtroczyk, który skutecznie zachęcał ewentualnych nabywców.Ci bez żalu wyjmowali z portfela banknoty, bo stali się właścicielami pięknych pamiątek, a jednocześnie pomogli osobom potrzebującym naszego wsparcia. Pod młotek poszły koszulki znanych zawodników i artystów, biżuteria, sprzęt sportowy, piękne wydawnictwa książkowe.

Po tych emocjach znów można było spróbować swych sił przy stole. Turniej pod hasłem „Ograj Vipa” cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców Lidzbarka i okolicznych miejscowości.

{gallery}Galerie/orkiestra2{/gallery}

 

W Uranii grali dla Patryka

W olsztyńskiej Uranii  zorganizowany został turniej dla dzieci połączony z konkursami, zabawami oraz licytacją, która w tym wyjątkowym dniu WOŚP miała zasilić konto chorego 14 – letniego zawodnika Patryka Hermana, grającego od najmłodszych lat w NAKI Olsztyn , OKS 1945 Olsztyn, a obecnie w  Warmii.
Dlatego też te drużyny, jak również Stomil Olsztyn, Akademia OSW,  dziewczęce kluby ” Surma ” Barczewo i OKS Stomil wsparły w tym dniu orkiestrowe granie w Uranii.
Głównym elementem imprezy była licytacja koszulek piłkarskich znanych zawodników z regionu Warmii i Mazur. Na aukcji wystawiono także proporczyki, szaliki i piłki z podpisami piłkarzy .
Gościom zebranym na hali pobyt miała umilić sprzedaż kawy, herbaty oraz ciast przygotowanych przez  osoby zaangażowane w akcję, z których to sprzedaży, zebrane pieniądze przeznaczono na leczenie Patryka obecnego w tym dniu w Uranii. Finałem niedzielnej imprezy był mecz najmłodszych adeptów futbolu , w którym Warmia pokonała Naki Olsztyn.

Ale najważniejsze jest to, że licznie zgromadzeni goście Uranii ochoczo uczestniczyli w licytacjach pozwalając tym samym uzbierać około  3 tysięcy  zł. na ten szczytny cel.

{gallery}Galerie/orkiestra1{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x