Wsparcie dla Elbląga – Będzie stadion z prawdziwego zdarzenia

Zarząd województwa podjął w środę (20 czerwca) decyzję o zwiększeniu dofinansowania realizacji elbląskiego projektu, związanego z rozbudową wielofunkcyjnego obiektu sportowo-rekreacyjnego, czyli popularnego stadionu. Projekt Elbląga pierwotnie miał uzyskać wsparcie z regionalnego programu w wysokości ponad 11 mln zł. Teraz tę kwotę zwiększono do 17,5 mln zł, czyli tyle, o ile pierwotnie starał się Elbląg. Całość projektu opiewa na 35 mln zł przy poziomie 50 proc. całkowitych kosztów kwalifikowanych.

– Konkurs w Regionalnym Programie Operacyjnym na infrastrukturę sportowo-rekreacyjną ogłaszaliśmy niedawnomówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. – Dofinansowanie przyznano Olsztynowi na budowę całorocznej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej nad Jeziorem Krzywym i Działdowu na budowę wodnego centrum rekreacji. Dla Elbląga nie wystarczyło wtedy środków na pokrycie całości zapotrzebowania. Ale dzięki oszczędnościom poprzetargowym oraz różnicom w kursie między złotówką a euro udało nam się teraz zwiększyć to dofinansowanie.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x