X. Edycja konkursu „Moje sportowe pamiątki ” – Poszperaj na strychu i w archiwach

Fot. archiwum muzeum sportu

Ruszyła X. edycja konkursu eksponatów o tematyce sportowej, na które do 30 kwietnia 2017 r. oczekuje Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie. Organizatorami konkursu „Moje sportowe pamiątki” jest: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie. W poprzednich dziewięciu edycjach konkursu wzięło udział 92 osób. Olsztyńskie Muzeum Sportu wzbogaciło się o 592 eksponaty sportowe.

Wszystkie pamiątki można podziwiać w siedzibie muzeum, mieszczącego się w Hali Widowiskowo-Sportowej „Urania” (II piętro). Celem konkursów jest zainspirowanie mieszkańców Olsztyna oraz Warmii i Mazur do twórczej aktywności oraz poszukiwania pamiątek sportowych, które wzbogacą nasze zbiory.

W konkursie „Moje sportowe pamiątki” może wziąć udział każdy, kto przekaże do muzeum pamiątkę związaną ze sportem. Może to być niegdyś używany sprzęt sportowy, fotografie, dokumenty, trofea lub inne przedmioty świadczące o dokonaniach sportowców, klubów, stowarzyszeń. Eksponaty należy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą do Muzeum Sportu

do 30 kwietnia 2017 r. Uczestnikom konkursu organizatorzy przygotowali nagrody w postaci książek o tematyce sportowej i wydawnictw albumowych. Przewidziane są również nagrody niespodzianki.

Bliższych informacji o konkursie można zasięgnąć w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie, ul. Piłsudskiego 44, tel. 89 533-17-47,

519566849, a także na stronie internetowej www.osir.olsztyn.pl

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

muzeum sportu Olsztyn sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x