X Spartakiada Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych – Radość, medale, satysfakacja

W sobotę (15 września) na stadionie AZS – UWM w Olsztynie (Kortowo) rozpoczęła się X Spartakiada Placówek Opiekuńczo –Wychowawczych Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Po raz dziesiąty organizatorem spartakiady są: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko – Mazurskiego: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej i Departament Sportu, Warmińsko – Mazurski Szkolny Związek Sportowy, Zespół Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Olsztynie oraz Dom Dziecka w Olsztynie. Patronat nad całością imprezy objął Pan Jacek Protas - marszałek województwa warmińsko – mazurskiego.

 

Głównym celem zawodów jest popularyzowanie i upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży placówek opiekuńczo – wychowawczych. Podczas Spartakiad, dzieci i młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych imponują olbrzymią wolą walki, zdrową rywalizacją i zaangażowaniem. Rywalizują w wielu dyscyplinach, najlepsi otrzymują medale, puchary i słodkie upominki. W zawodach uczestniczą dziewczęta i chłopcy w trzech grupach: wiekowych: I (7-10 lat), II (11-14 lat) i III (15-18 lat). W sumie w imprezie uczestniczy ponad 500 wychowanków z 19 placówek całego województwa warmińsko-mazurskiego. Rywalizacja obejmuje zabawy   sportowe   dla dzieci najmłodszych, zawody lekkoatletyczne, rozgrywki w  koszykówce i dwa ognie.

Nim rozpoczęła się walka o medale na stadionie w Kortowie odbyło się uroczyste otwarcie Spartakiady, jak zwykle towarzyszył temu pełen ceremoniał. Przez tartanową bieżnię tradycyjnie przemaszerowało wszystkie 19 reprezentacji uczestniczących w zawodach. Przysięgę odczytał Mateusz Zahorski, natomiast znicz zapalił dokonał Kamil Juchniewicz – obaj z Gimnazjum 16 – Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, Edukacyjnych i Diagnostycznych w Olsztynie.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonała Joanna Karpowicz – zastępca dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w asyście prorektora UWM Janusza Piechowicza. Trzy uczestniczki wszystkich do tej pory rozegranych Spartakiad: Agata Szwarc i Agnieszka Cendrowska (obie z Elbląga) oraz Ewa Cychowska (Morąg) otrzymały okolicznościowe statuetki.

Krótki pokaz tańca nowoczesnego zaprezentowały Joanna Krajnik i Daria Łojewska, byliśmy tez świadkami krótkiej demonstracji futbolu amerykańskiego, w wykonaniu wychowanków placówek opiekuńczo – wychowawczych.

{AdmirorGallery}wasiel16{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x