X Spartakiada Placówek Oświatowo-Wychowawczych – Radość jest najważniejsza…

W dniu 15 września 2012 r. o godz. 10.30 na terenie obiektów sportowych AZS – UWM w Olsztynie (Kortowo) rozpocznie się X Spartakiada Placówek Opiekuńczo –Wychowawczych Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Po raz dziesiąty organizatorem spartakiady jest: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko – Mazurskiego: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej i Departament Sportu, Warmińsko – Mazurski Szkolny Związek Sportowy,Zespół Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Olsztynie oraz Dom Dziecka w Olsztynie. Patronat nad całością imprezy objął Pan Jacek Protas - marszałek województwa warmińsko – mazurskiego.

 

W organizację spartakiady włączyli się również , jako partnerzy i sponsorzy: Uniwersytet Warmińsko – Mazurski – bezpłatne udostępnienie stadionu, Akademicki Związek Sportowy Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego, Bank Żywności w Olsztynie – przekazanie słodyczy i napojów dla dzieci.

Głównym celem zawodów jest popularyzowanie i upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży placówek opiekuńczo – wychowawczych.                                       Podczas poprzednich Spartakiad, dzieci i młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych wykazały się olbrzymią wolą walki, zdrową rywalizacją i zaangażowaniem. Zostały odświeżone i nawiązane nowe kontakty i przyjaźnie pomiędzy placówkami. Dzieci otrzymały medale, puchary i słodkie upominki. Liczymy, że w tym roku będzie panowała jeszcze wspanialsza atmosfera.

W zawodach uczestniczyć będą dziewczęta i chłopcy w trzech grupach wiekowych:

I   –   7 – 10 lat

II   – 11 – 14 lat

III – 15 – 18 lat

Odbędą   się   zabawy   sportowe   dla dzieci najmłodszych, zawody lekkoatletyczne, rozgrywki w   piłce koszykowej i dwa ognie. Sędziować będą sędziowie profesjonaliści. We wszystkich konkurencjach dzieci będą otrzymywać medale i puchary specjalnie przygotowane na Spartakiadę.

Do udziału w zawodach zgłosiło się 19   placówek tj. ok. 500 zawodników i zawodniczek, (w 2011 r. wzięło udział 20 placówek, ok. 600 dzieci). Zakończenie zawodów planowane jest na godz. 14.00.

{AdmirorGallery}opie4{/AdmirorGallery}

Serdecznie zapraszamy na Spartakiadę i kibicowanie młodym zawodnikom.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x