XIII edycja konkursu Muzeum Sportu w Olsztynie – Moje Sportowe Pamiątki

Fot. Muzeum Sportu archiwum
Po blisko dwuletniej przerwie rusza XIII. edycja konkursu eksponatów o tematyce sportowej, na które do 31 marca 2022 r. oczekuje Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie. Organizatorami konkursu „Moje sportowe pamiątki” jest: V Liceum Ogólnokształcące im. Wspólnej Europy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

W poprzednich dwunastu edycjach konkursu wzięły udział 124 osoby. Olsztyńskie Muzeum Sportu Ośrodka Sportu i Rekreacji wzbogaciło się o 1190 eksponatów o tematyce sportowej. Większość pamiątek można obejrzeć w obecnej siedzibie muzeum, które mieści się w V LO w Olsztynie przy ul. Kraszewskiego 2.

Celem konkursów jest zainspirowanie mieszkańców naszego miasta i regionu do twórczej aktywności oraz poszukiwania pamiątek sportowych, które wzbogacą zbiory muzeum.

W konkursie „Moje sportowe pamiątki” może wziąć udział każdy, kto dobrowolnie przekaże do placówki pamiątkę związaną ze sportem. Może to być niegdyś używany sprzęt sportowy, fotografie, dokumenty, trofea lub inne przedmioty świadczące o dokonaniach sportowców, klubów czy stowarzyszeń.

Eksponaty należy dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą do Muzeum Sportu do 31 marca 2022 r. Uczestnikom konkursu organizatorzy przygotowali nagrody w postaci książek o tematyce sportowej i wydawnictw albumowych. Przewidziane są również nagrody niespodzianki.

Bliższych informacji o konkursie można zasięgnąć w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego, ul. Krasickiego 2, Olsztyn tel: 519 566 062, a także na stronie internetowej, gdzie znajduje się regulamin konkursu – www.osir.olsztyn.pl oraz https://lo5.olsztyn.eu

SONY DSC

REGULAMIN

1. Celem imprezy jest zainspirowanie mieszkańców Warmii i Mazur do poszukania pamiątek sportowych oraz wzbogacenie o kolejne eksponaty Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie.

2. Organizatorem trzynastej edycji konkursu jest V Liceum Ogólnokształcące im. Wspólnej Europy w Olsztynie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie – Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego.

3. W konkursie może brać udział każdy, kto ma wolę przekazana pamiątki związanej ze sportem. Może to być między innymi: niegdyś używany sprzęt sportowy, stare fotografie czy dokumenty, trofea lub inne przedmioty świadczące o dokonaniach sportowców, klubów, stowarzyszeń czy miejsca uprawiania sportu (zapomniane stadiony i boiska).

4. Konkurs trwać będzie od 2.11.2021 do 30.03.2022 r. Pamiątki należy dostarczyć do 31 marca 2022 r. do Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego przy V LO im. Wspólnej Europy ul. Krasickiego 2, 10-685 Olsztyn lub przesłać pocztą.

5. Osobom prywatnym, szkołom czy klubom sportowym, które dostarczą najciekawsze pamiątki organizatorzy ufundują nagrody rzeczowe oraz nagrody niespodzianki. Przekazany sprzęt, już jako eksponaty, będzie zaprezentowany podczas okolicznościowej wystawy w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie z wiadomością o ofiarodawcach.

6. Wszelkie informacje o konkursie są udzielane w Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie, ul. Krasickiego 2 w V LO Olsztyn tel. 519566062 i na stronie internetowej: www.osir.olsztyn.pl oraz https://lo5.olsztyn.eu

7. Przekazując pamiątki uczestnik konkursu wypełnia formularz zgłoszeniowy, który otrzyma od organizatora.

8. We wszelkich sprawach spornych nieujętych w w/w regulaminie decydować będzie organizator konkursu

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

muzeum sportu Olsztyn sport powszechny

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x