XII Wojewódzkie Zawody „Bawmy się razem” – Radość z każdej wygranej

Pamiętacie telewizyjny „Konkurs 5 milionów”? Kiedyś była to jedna z najpopularniejszych imprez dla młodzieży, gdzie liczył się spryt, refleks i sprawność fizyczna. W podobnej formule od 12 lat odbywają się Wojewódzkie Zawody Sportowe „Bawmy się razem”, których uczestnikami są dzieci i młodzież niepełnosprawna intelektualnie, kształcąca się w plażówkach szkolno-wychowawczych. W czwartek (19 kwietnia) w sali OSiR-u sześć zespołów walczyło w 12 konkurencjach sprawnościowo-szybkościowych  i skrzętnie zbierało punkty. Ze wspaniałej zabawy cieszyli się wszyscy, a najbardziej drużyna z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie, która zdobyła główne trofeum.

Wspaniała impreza , której patronował jeden z najlepszych siatkarzy w historii, obecnie poseł na Sejm RP Paweł Papke. Rozpoczęła się fachową rozgrzewką, a przeprowadziła ją instruktorka Body Perfect. W poszczególnych konkurencjach uczestnicy wykazywali się nadzwyczajną ambicją. Jedni biegli wolniej, inni szybciej, ale wszyscy z maksymalnym zaangażowaniem by nie zawieść partnerów z drużyny. Wyścigi były atrakcyjne, każda zawierała minitor przeszkód wymagający dużej sprawności.

Rywalizację uświetniły występy sportowców. Ogromnym aplauzem przyjęto pokaz młodych piłkarzy Stomilu, w tym reprezentantów Polski do lat 17 , zaprezentowali się też taekwondocy AZS UWM, oraz cheerleaderki Soltare, które pod kierunkiem  Ewy Szemplińskiej i Natalii Wosiak należą do ścisłej czołówki krajowej w swojej specjalności.

Puchary ufundował Pan Janusz Moszczyński, a organizatorem imprezy „Bawmy się razem” był Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kornela Makuszyńskiego w Olsztynie przy współpracy Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Kolejność

1 Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie

2 Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Olsztynie

3 Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bartoszycach

4 Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ostródzie

5 Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Elblągu

6 Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Olsztynie (młodsza grupa)

{AdmirorGallery}wycho19{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x