XIX Zimowa Olimpiada Młodzieży Podkarpacie 2013 – Saneczkarze Gołdapi z medalami

Jedną z ostatnich dyscyplin rozgrywanych podczas XIX Zimowej Olimpiady Młodzieży Podkarpacie 2013 było saneczkarstwo lodowe. Na torze w Krynicy Zdroju zjawiło się ponad 100 zawodniczek i zawodników, dlatego zloty i brązowy medal reprezentantów Gołdapi należy uznać za duży sukces.

 

Złoty medal w jedynkach juniorek młodszych wywalczyła Milena Smokowska (ULKS Łoś Gołdap), natomiast brąz w konkurencji dwójek zdobyli juniorzy: Michał Matławski (UKS Boćwinka Gołdap) i Mateusz Żakowicz (ULKS Łoś Gołdap).

Wyniki

JEDYNKI

JUNIORKI MŁODSZE 96-98

1 Smokowska Milena 97 ULKS Łoś Gołdap 0:27,362

2 Woźniak Angelika 96 UKS Tajfun Nowy Sącz   0:27,383 0,021

3 Zacharzewska Marta 96 KS Śnieżka Karpacz 0:27,429 0,067

4 Grzybek Klaudia 97 MKS Karkonosze Jelenia Góra 0:27,691 0,329

5 Kościelniak Wiktoria 98 KS Śnieżka Karpacz 0:27,871 0,509

6 Zubowicz Michalina 98 UKS Boćwinka 0:28,059 0,697

…………………………………………………………………………

15 Budzińska Katarzyna  98 ULKS Łoś Gołdap 0:28,704 1,342

18 Rozmysłowska  Magdalena 98 UKS Boćwinka 0:29,244 1,882

JUNIORZY MŁODSI 96-98

1 Ziarno Patryk 96 UKS Tajfun Nowy Sącz 0:26,095

2 Sochowicz Mateusz 96  KS Śnieżka Karpacz 0:26,294 0,199

3 Sieniuta Tomasz 96 KS Śnieżka Karpacz 0:26,319 0,224

4 Kiełbasa Maciej 98 UKS Tajfun Nowy Sącz 0:26,366 0,271

5 Łysenko Aleksander 97 MKS Karkonosze Jelenia Góra 0:26,484 0,389

6 Rainda  Tomasz 97 MKS Karkonosze Jelenia Góra 0:26,615 0,520

……………………………………………………………………………

13 Wałejko Łukasz 98 UKS Boćwinka  0:27,285 1,190

JUNIORZY 93-95

1 Chmielewski Wojciech 95 MKS Karkonosze Jelenia Góra 0:25,519

2 Kowalewski Jakub 94 KS Śnieżka Karpacz 0:25,751 0,232

3 Roczniak Patryk 95 MKS Karkonosze Jelenia Góra 0:25,962 0,443

4 Żakowicz Mateusz 95 ULKS Łoś Gołdap 0:25,973 0,454

5 Chamielec Damian 94 MKS Karkonosze Jelenia Góra 0:25,992 0,473

6 Flejszmanowicz  Jacek 94 KS Śnieżka Karpacz 0:26,019 0,500

……………………………………………………………………………

8 Matławski Michał 95 UKS Boćwinka 0:26,348 0,829

DWÓJKI

JUNIORZY MŁODSI

1 Ziarno Patryk 96/ Gamrot Sara 97 UKS Tajfun Nowy Sącz 0:13,614

2 Rainda Tomasz 97/ Borowiec Szymon 97 MKS Karkonosze Jelenia Góra 0:13,830 0,216

3 Zubel Artur 98/ Kamiński Michał 97 UKS Tajfun Nowy Sącz 0:13,908 0,294

…………………………………………………………………….

11 Wałejko Łukasz 98/Zubowicz  Michalina UKS Boćwinka 0:15,025 1,411

JUNIORZY

1 Chmielewski Wojciech 95 MKS Karkonosze Jelenia Góra/ Kowalewski Jakub 94 KS Śnieżka Karpacz 0:13,093

2 Firlej Jakub 94 UMKS Parkowa Krynica/Łątka Janusz 93 UKS Tajfun Nowy Sącz 0:13,432 0,339

3 Matławski Michał 95 UKS Boćwinka/ Żakowicz Mateusz 95 ULKS Łoś Gołdap 0:13,583 0,490

DRUŻYNOWO

JUNIORZY MŁODSI

1 Woźniak Angelika Ziarno Patryk Ziarno Patryk / Gamrot Sara UKS Tajfun Nowy Sącz 0:40,220

2 Zacharzewska Marta Sochowicz Mateusz Sochowicz Mateusz/Tomczak Krystian KS Śnieżka Karpacz 0:40,787

3 Kościelniak Weronika Borowiec Szymon Rainda Tomasz/Borowiec Szymon MKS Karkonosze/KS Śnieżka 0:40,831

……………………………………………………………………….

9 Zubowicz Michalina Wałejko Łukasz Wałejko Łukasz/Zubowicz Michalina UKS Boćwinka 0:42,590

Klasyfikacja wojewódzka

1 DOLNOŚLĄSKIE  208,01

2 MAŁOPOLSKIE 80

3 LUBUSKIE  38

4 ŚLĄSKIE  36

5 WARMIŃSKO-MAZURSKIE

Klasyfikacja klubowa

1 MKS Karkonosze Jelenia Góra  121,34

2 KS Śnieżka Karpacz  86,67

3 UKS Tajfun Nowy Sącz  70

4 UKS Nowiny Wielkie  38

5 ULKS Łoś Gołdap   23

6 AZS AWF Katowice  21

7 KSS Beskidy Bielsko-Biała 15

8 UKS Boćwinka  12

9 UMKS Parkowa Krynica 10

Reprezentacja saneczkarzy z Gołdapi liczyła 13 osób, do wyścigów finałowych, gdzie wystartowało 60 najlepszych zawodników , zakwalifikowała się siódemka, która walczyła o medale i punktowane miejsca.

Fot. sadeczanin.info

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x