XXII Triathlon Zimowy na Stegnach – Wszechstronni i…niezłomni

"Mostostal Puławy" drużynowo oraz Robert Banach z "Mróz Active Jet" indywidualnie zostali zwycięzcami tegorocznego XXII Triathlonu Zimowego w Warszawie. W rywalizacji wzięło udział 20 zespołów (17 ukończyło) składających z trzech zawodników. Startowali też zawodnicy sekcji z Giżycka, którzy w swoich kategoriach odegrali czołowe role.

Najpierw odbyła się konkurencja drużynowa. Pierwszym etapem rywalizacji był bieg na dystansie  2,1 km. Kolejnym próba łyżwiarska na 2,4 km (6 okrążeń toru), a ostatnim wyścig kolarski na 12,6-kilometrowym odcinku.

Wśród startujących nie zabrakło reprezentantów Warmii i Mazur. „MASTERS GIŻYCKO” zajął 8 lokatę (17 ukończyło)! Był jednocześnie najstarszym teamem wśród startujących (suma wieku 128 lat), a w składzie znaleźli się :Andrzej Hołdyński -bieg, Jerzy Gawarecki- łyżwiarstwo oraz Wojciech Jakimowicz- kolarstwo.

Po zakończeniu zmagań drużynowych na starcie pojawili się uczestnicy rywalizacji indywidualnej. Frekwencja była bardzo wysoka, do biegu wystartowało 79 zawodników w tym  pięcioro z Giżycka. Konkurencje i trasy były identyczne, jak w przypadku zawodów drużynowych.