Zaduszki w ESK Nestora – Przeszłość i przyszłość

Ponad 50 członków Elbląskiego Sportowego Klubu Nestora spotkało się na imprezie zaduszkowej. Miała ona szczególny charakter, bowiem rozpoczęło ją honorowaniem jubilatów, najstarszych osób w klubowym gronie. Były kwiaty, oryginalne podarunki sygnowane grawerką ESK Nastora i życzenia przekazane przez Zarząd i członków klubu, które otrzymali Bogusław Strembski (były działacz, Honorowy Prezes KS Olimpii), Zygmunt Misiewicz (były medalista MP w boksie, koszykarz), Zygmunt Bąkiewicz (były tenisista stołowy) i Mieczysław Pleśniak (zasłużony szkoleniowiec i trener reprezentacji Polski w piłce ręcznej). W uroczystości uczestniczyła Dorota Pawłow, dyrektor Departamentu Sportu w Urzędzie Miejskim.

 

Szeregi członków ESK Nestora między innymi powiększyli Edward Pukin – piłkarz nożny, Lucjan Chadaj – bokser i arbiter pięściarstwa, Lech Augustyniak – piłkarz nożny, Waldemar Aszemberg – judoka i pasjonat jeździectwa, Zdzisław Adamczyk – bokser, Ryszard Stańczyk – piłkarz nożny, Zbigniew Piasecki – tenisista stołowy i arbiter lekkiej atletyki, Jerzy Duda – piłkarz nożny, panczenista i lekkoatleta, Państwo Krystyna i Tomasz Piszcz – rodzina od lat związana z piłką nożną w mieście i powiecie. Wszyscy wymienieni otrzymali legitymacje członkowskie, które wręczali wiceprezes klubu  Helena Pilejczyk i prezes Marian Kulesza.

Klubowe zaduszki były znakomitą okazją do spotkania sportowców i działaczy tworzących podwaliny elbląskiego sportu przed laty w wielu dyscyplinach. Wspominano tych co odeszli na wieczną wachtę, a pamięć o nich trwa nadal, bo swoją sportową pasją potrafili znaleźć drogę do młodzieży, zaszczepić jej umiłowanie sportu i wdrożyć ją do trudnego i wymagającego wielu poświęceń systematycznego cyklu treningowego. Jednym z nich był Witold Truszkowski odkrywca talentu Elżbiety Duńskiej Krzesińskiej, złotej medalistki z Melbourne w skoku w dal. Staraniem zarządu klubu, dzięki sponsorskiej życzliwości Państwa Doroty i Stanisława Zielke z firmy Gran-Marmi, na jego mogile w Pułtusku, umieszczona zostanie pamiątkowa tablica. Natomiast na ponad 50 grobach byłych działaczy, sportowców i arbitrów na elbląskich nekropoliach, w tych dniach zapłonęły znicze pamięci od ludzi sportu z Nestora, a symboliczną wiązankę dla wszystkich zmarłych ludzi sportu w Elblągu na grobie Kazimierza Kalbarczyka w imieniu władz samorządowych Elbląga złożyła Dorota Pawłow, dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Miejskiego.

Tekst i fot. ESK Nastora

{gallery}zadu1{/gallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x