Żeglarze zdominowali Mrągowska galę – Niektórzy już na światowych salonach

Zgodnie z oczekiwaniami Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Mrągowa w 2011 roku zdominowali żeglarze. To wizytówka miasteczka na Mazurach. Miejscowy Klub Bazazawsze był  kuźnią talentów i to trwa do dziś. Poprzedni plebiscyt wygrała Sara Piasecka, tym razem zdaniem kapituły, na miano sportowca roku 2011 najbardziej zasłużyła Barbara Dmuchowska – brązowa medalistka mistrzostw świata juniorów w klasie RS:X. Dodatkowym bonusem „deskarzy” jest przyznanie tytułu trenera roku Tomaszowi Stefańskiemu, który stworzył świetny team młodych obiecujących zawodników. Niektórzy są już reprezentantami Polski, inni też mają na to ochotę m. in. trzecia w plebiscycie Nina Szymczyk

Obie deskarki przedzielili „obrończyni tytułu” Sara Piasecka i Marek Kalinowski najlepsza załoga w Polsce w klasie 29 er należąca też do czołówki europejskiej. Na trzeciej pozycji wspólnie z Niną Szymczyk znalazła się Julia Romaniuk z Mrągowskiego Stowarzyszenia Rowerowego. Zresztą cykliści byli jedynymi godnymi rywalami żeglarzy, a nawet przebili ich w kwestii popularności. Plebiscyt kibiców Kuriera Mrągowskiego Rradia Planeta wygrał bowiem reprezentant MSR Wojciech Szałachowski.

Za najlepsza imprezę sportową roku uznano NMR Streetball Challenge (organizator Bartek Koziatek) Na drugim miejscu znalazła się impreza bokserska organizowana przez Tomasza Kalinowskiego – Underground Fight Show, a na trzecim Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Kolarstwie Górskim, które we wrześniu odbyły się w miasteczku Mrongoville.

Związany z mrągowskim kolarstwem Tadeusz Grudek otrzymał tytuł działacza roku.

Plebiscyt to wprawdzie zabawa, ale na pewno prestiżowa i potrzebna. Mobilizuje całe środowisko. Podczas głosowań przekonujemy się, jak dużą rolę odgrywa sport w danym środowisku.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x