Znakomity debiut Wikingów w Lidze Regionalnej – Na lodzie iskrzyło…

Znakomicie wypadł debiut zespołu UKS Wikingowie (team złożony głównie z rodziców młodych zawodników uprawiających hokej w tym klubie) w rozgrywkach Ligi Regionalnej Hokeja na Lodzie w Malborku. Elblążanie pokonali dużo bardziej  doświadczoną drużynę Marvin's z Gdańska 2:1. To był prawdziwy bój. Na lodzie iskrzyło, a ambitni debiutanci nie odpuścili ani przez chwilę. Mimo, że było mnóstwo sytuacji, padły tylko trzy bramki, nie mniej mecz do końca trzymał w napięciu. W każdym razie Wikingowie zdali egzamin na szóstkę i czekamy na potwierdzenie formy już w najbliższa niedzielę 22 stycznia, kiedy zmierzą się z Bombersami z Malborka.

 

Wikingowie Elbląg – Marvin’s Gdańsk 2:1

Bramki: Leszek Rokicki i Filip Postek

Wprawdzie różne źródła podają inne nazwiska strzelców, ale najważniejsze jest zwycięstwo i dobry początek. Jak to w hokeju bywa nie obeszło się bez wykluczeń, były nawet kary meczu. Temperament na lodzie jest nie do poskromnienia. Ostre starcia to nieodłączny element tej męskiej gry, ale panów prosimy o więcej spokoju, bo…młodzież patrzy.

W innym meczu Bombersi Malbork pokonali Media Team Gdańsk 5:4. Czarny dzień hokeistów z Trójmiasta.

Przypomnijmy, że w  lidze mogą uczestniczyć zawodnicy – amatorzy, którzy nigdy wcześniej nie uprawiali tej dyscypliny sportowej trenując w klubie. Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 18 lat, wyjątek stanowią przypadki, w których rodzic napisze pisemną zgodę i wyznaczy osobę odpowiedzialną za młodego uczestnika.

Fot. UKS Wikingowie (archiwumI i Nasze miasto Malbork

{gallery}hokej21{/gallery}

Terminarz

22 styczeń
Bombers Malbork – Wikingowie Elbląg
Marvin’s Gdańsk – Media Team Gdańsk
29 styczeń
Media Team Gdańsk – Wikingowie Elbląg

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x