IV Rajd Warmiński 2011 – Zbigniew Staniszewski pierwszy na mecie

Załoga: Staniszewski /Boba wygrała według nieoficjalnych wyników 14 Rajd Warmiński. Trasa na poolsztńskich szutrach była wymagająca, ale znakomita stawka uczestników  sprostała wyzwaniom  i nie zawiodła licznie zgromadzonych kibiców. Najbardziej znany kierowca Krzysztof Holowczyc nie dokończył rajdu z przyczyn osobistych, ale w międzyczasie pokazal klasę, choć czasowo minimalnie ustępował zwycięzcy. Impreza niezbyt wysokiej rangi, ale ze względu na stawke uczestników na pewno spełniła oczekiwania.

 

 Prolog czyli efekt ponad wszystko

Około 2 tysięcy fanów sportu samochodowego obejrzało na asfaltowej bieżni  stadionu przy al. Piłsudskiego prolog do 14 Rajdu Warmińskiego. Ta próba miała charakter pokazu i nie została wliczona do klasyfikacji generalnej. Dlatego może nie wszyscy jeździli tak szybko wielu skupiło się na efektach specjalnych.Taki bajer bardziej imponuje widzom. Prawdziwe ściganie na sekundy rozpocznie się w sobotę rano na trzech odcinkach specjalnych, które kierowcy pokonają dwukrotnie (łączna długość OS-ów 57 km)

Na stadionie najlepszy czas zmierzono Krzysztofowi Hołowczycowi, który na własnych śmieciach startuje z wielka ochotą, choć od pewnego czasu specjalizuje się w rajdach terenowych. Za tydzień wystartuje także w Rajdzie Polski i Warmiński jest typowym przetarciem przed dużą trudniejsza próbą. Z podobnym nastawieniem występują inni uznani już kierowcy m. in. Leszek Kuzaj,, Michał Bębenek czy Szymon Ruta. Taryfy ulgowej jednak nie będzie i na szutrowych odcinkach w Nowym Kawkowie, Godkach i Jonkowie możemy spodziewać się dużych prędkości i wielkich emocji.

Walka na szutrach.

Kierowcy rywalizowali na sześciu odcinkach specjalnych, które pokonywali dwukrotnie. Staniszewski i Holowczyc walczyli o każdą sekunę i uzyskali dośc wyraźna przewagę nad pozostałą stawką. Dla milośników sportu samochodowego była to prawdziwa uczta, jednocześnie uwertura przed Rajdem Polski, który rozpoczyna się  w nastepny weekend w Mikołajkach.

Wyniki nieoficjalne

Klasyfikacja gość

1  Staniszewski / Boba Mitsubishi Evo 31:42:3

2  Bębenek / Bębenek Mitsubishi Evo X RS 33:28,0

3  Ruta / Rozwadowski Peugeot 207 S2000 34:10,2

4  Dul / Zegarmistrz Mitsubishi Evo VIII 34:38,9

5  Bubik / Korzeniewski Renault Clio 35:40,2

6  Tomaszek / Bojar Mitsubishi Evo IX 36:41,8

7  Szymański / Gardziołek Subaru Lagacy 37:14,9

Szuter Cup

1  Kastyak / Janusz BMW 318is RWD 37:11,3

2  Pleskot / Zarębska Peugeot 206 XS K – 2 37:28,7

3  Zakrzewski / Zakrzewska BMW 318is RWD 37:55,0

4  Lewandowski / Przybylski Daewoo Lanos K – 2 38:07,4

5  Skrzydlak / Hinz Peugeot 206 K – 2 38:25,9

6  Fuss / Grynkiewicz Skoda Felicja K – 1 41:49,6

7  Kwiatkowski / Kwiatkowska BMW 320i RWD 42.37.8

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x