Krzysztof Hołowczyc gościem Marszałka – Spełniony? Na razie szczęśliwy…

W poniedziałek przed południem gościem marszałka Województwa Gustawa Marka Brzezina był trzeci kierowca klasyfikacji samochodowej tegorocznego Rajdu DakarKrzysztof Hołowczyc. Znakomity olsztyński zawodnik przyjął okolicznościowy upominek i z charakterystyczną sobie swadą opowiadał o największej imprezie rajdowej. Jest szczęśliwy z tego, że w końcu stanął na podium, ale czy całkowicie spełniony?

– Przez lata marzyłem by znaleźć się w czołowej trójce – powiedział i cieszę się z tego bardzo, bo Rajd Dakar jest imprezą niezwykłą wymagającą ogromnego wysiłku i samozaparcia. Cel osiągnąłem, ale tak jak każdy ambitny sportowiec kocham wyzwania. Wprawdzie mam rodzinne zobowiązania dotyczące m. in. Dakaru, ale przecież do następnej imprezy jest okrągły rok i na pewno będę o niej myślał. Jak to zniosę?. Nie wiem. Myślę, że sprawa jest otwarta.

Krzysztof Hołowczyc podziękował Marszałkowi za zaproszenie, podkreślając, że jego związek z regionem ma wyjątkowy charakter. Mimo, że od lat związany się interesami z Warszawą nigdy nie myślał o przeprowadzce z Olsztyna. Tu jest jego miejsce i stara się to zawsze podkreślać. Nie da się ukryć, że taki przekaz z ust wybitnego sportowca to świetna promocja. A my mieszkańcy Warmii i Mazur jesteśmy dumni, że mamy zawodnika najwyższej światowej klasy, który zawsze pamięta o swoim regionie.

Hołek” opowiadał o Rajdzie Dakar jako imprezie ekstremalnej, podczas której samochody poddane są najtrudniejszej próbie i ją wytrzymują. Dla poszczególnych marek jest to ważny element umocnienia swej pozycji na rynku, gdzie konkurencja jest ogromna, stąd gigantyczne nakłady na ciągłe udoskonalenia i postęp.

Wiele oczekuje się też od zawodników. Wymagana jest odpowiednia klasa sportowa, a w tym rajdzie wyjątkowe przygotowanie fizyczne i mentalne.

Krzysztof Hołowczyc jeszcze raz odniósł się do kwestii przeniesienia rajdu Dakar na inny kontynent.

– Wymusiły to wydarzenia polityczne na świecie. Niestabilna Afryka jest najbardziej narażona na ataki terrorystów, a ta impreza o szczególnym rozgłosie stałaby się znakomitym obiektem. Pod tym względem w Ameryce Południowej jest bezpieczniej, a stopień trudności absolutnie odpowiada oczekiwaniom organizatorów.

Na pytanie czy wystartuje w Rajdzie Polskim odpowiedział:

– Myślę, że tak. Wprawdzie na zwycięstwo nie ma szans, ale mój udział jest tam potrzebny. Chcą tego kibice, potrzebuje tego również polski sport samochodowy. Tak to czuję. A poza tym jest to naprawdę duża przyjemność jeździć po mazurskich szutrach.

{AdmirorGallery}holek65{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Krzysztof Hołowczyc Olsztyn sporty samochodowe Urząd Miasta w Olsztynie

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x